Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Motorový vůz 810 (M152) / BETEXA / 1:35
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hopi
Anonymní

PříspěvekZaslal: 4.2.2011 14:15 pá    Předmět: Citovat

Když bych chtěl rejpat, tak se zeptám proč je na té fotce vidět stopka stojící běžně před kolejema Smile
poljaq

PříspěvekZaslal: 4.2.2011 20:47 pá    Předmět: Citovat

Já si taky dovolím malé upozornění. Pražce se mi zdají strašně daleko od sebe. Běžně jsou, záleží na typu svršku cca 670 mm.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Tolo

PříspěvekZaslal: 4.2.2011 22:50 pá    Předmět: Citovat

Stopka je tam z důvodu přejezdu. Teda spíš polní cesty, která vedla přes koleje. Přidávám pro upřesnění fotku. Je pravda, že vzdálenost pražců jsem odhadoval. Ale to, že jsem se příliš netrefil nevadí, protože až na koleje postavím vlak tak to nebude tolik do očí bijící.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hopi
Anonymní

PříspěvekZaslal: 4.2.2011 23:06 pá    Předmět: Citovat

Ale víš o co mi jde, ve výsledku to bude vypadat ne jako vlak na železnici, ale jako vlak někde v luftu před kolejema. Vím, je to jen ilustrativní fotka, ale pokud by na ní byla vidět pouze ta zastávka bez kolejí a značky, mohlo by to vypadat reálněj. Ale to je jedno, nech to takhle, já jsem jen moc náročný.
Tolo

PříspěvekZaslal: 5.2.2011 20:23 so    Předmět: Citovat

Ok, já Ti naprosto rozumím. Ale bohužel jsem lepší fotku neměl. Co se dá dělat. Sad Však až tam dám ten vlak, tak ty koleje vidět zdaleka nebudou.
jozkin
Moderátor

PříspěvekZaslal: 6.2.2011 0:21 ne    Předmět: Citovat

Vzdialenosť podvalov (pražcov) je závislá od vyťaženosti trate (nie je to jediná podmienka, ale závisí od toho únosnosť trate), takže na lokálkach sa dajún očakávať podvaly ďalej od seba. Žiaľ konkrétne rozmery nepoznám, niekde o tom písal Hank (ozaj, už som ho tu dávno nevidel...).

... normálne je vlastniť (viac) originál(ov)
Lepím preto, že ma to baví, tak ako ma to baví a to, čo sa mi páči.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hank

Bydliště: přes víkend Doksy u Mácháče, v týdnu Litovel na Hané, občas celý svět :-)

PříspěvekZaslal: 6.2.2011 12:11 ne    Předmět: Citovat

jozkin: ozaj, už som ho tu dávno nevidel...

Přátelé, já teď řeším jiné věci, víceméně existenční... Především mám doslova rozlámanou pravou ruku v zápěstí, takže mi do ní přišroubovali kus titanu a zatím s ní nemůžu nic dělat. (Jsem tvrdý pravák.) No a až přestanu marodit, tak se možná nebudu mít kam vrátit do práce. Proto teď hlavně koukám, kde co kdo nabízí za práci, a na fórum chodím jen jako tichý pozorovatel.

Tak se za mě všichni pomodlete, ať jsem ještě někdy schopen vzít do ruky aspoň nůžky.

zdraví
hank
Tolo

PříspěvekZaslal: 6.2.2011 12:39 ne    Předmět: Citovat

O tomto víkendu jsem model dokončil. Na pražce jsem přilepil kolejnice, na ně jsem postavil motorák. Vedle jsem ještě vytvořil malý smrk a hřiba, aby na modelu bylo vidět taky trochu přírody.
Jinak hank držím Ti palce, aby vše dobře dopadlo. Minulý rok o prázdninách jsem měl také menší nehodu - naštípnuté zápěstí a zlomený loket. Když mi pan doktor sundal sádru tak říkal, abych lepil jeden model za druhým z důvodu rehabilitace pro ruku. Tak ať to dobře dopadne.

Tomáš B.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 6.2.2011 17:03 ne    Předmět: Citovat

Nějak se mi to už do začátku nezdá. Moc jsem nepochopil proč je deska na pozadí kratší než podložka. O té značce na fotce ti už psali jiní, ale taky mi tam neseděla. Když si napsal, že si vytvořil travní podklad a viděl jsem zasypané pražce a koleje trávou, tak jsem si říkal, že to je asi opravdu jenom podklad a budeš to ještě dodělávat. O to víc jsem se zděsil při pohledu na poslední fotky. Promiň, ale je to fakt strašný kýč. Dalo by so to s trochou námahy udělat daleko lépe.
štefíno

PříspěvekZaslal: 6.2.2011 17:15 ne    Předmět: Citovat

No podlě mě to k tomuto modelu sedí. Teď nemyslím , že by byl model škaredě slepen, jen pojetí tohoto modelu je tak trochu mimo realitu. Prostě jednoduchá šmikajda, která je nenáročná na čas a ve výsledku to celkem vypadá jako předloha. A tak si myslím, že kdyby Tolo udělal podložku, která by vypadala jako reálný terén, tak by v tom ta mašina vypadala divně. A tak si myslím, že podložka k tomuto modelu celkem sedí. Pro lepší podložku by musela být kačena trochu jinak propracovaná (interiér, podvozek, motor,...). Toť vše co se týče mojeho názoru Wink
Tolo

PříspěvekZaslal: 7.2.2011 10:29 po    Předmět: Citovat

Děkuji za reakce ať kladné či zá*** automatická cenzura slov ***é. Sám vím, že model reálně nevypadá. Můj cíl však nebyl postavit super model s interiérem atd. ale postavit model, který mi připomene loňskou dovolenou. Právě kolem této zastávky jsem projížděl.
Rawen

PříspěvekZaslal: 7.2.2011 13:58 po    Předmět: Citovat

A toto je také moje oblíbená mašinka. Už asi před rokem jsem jí navrhl v měřítku 1:100 i s ineriérem. Záráží mne, že od té doby se 810 objevila několikrát a pokaždé jsem na těch modelech objevil podezřele podobné postupy i chybky ( viz ten předek ) jako u té mojí verze - u miniboxu to aspoň tak nebilo do očí. Ale nechci tady rozviřovat nějaké konspirace:-)

Je fakt škoda že to nemá interiér, zrovna tenhle vlak si o něj doslova říká, a pod ty koleje si taky mohl něco jakože nasypat. Ale pokud je tam to diorama jen do počtu a model má být "vzpomínkový" tak což. Ostatně i já jsem tu svojí 810 dělal čistě z nostalgických důvodůSmile
Jinak slepeno je to dobře.
martin14785

PříspěvekZaslal: 12.12.2011 22:41 po    Předmět: Citovat

no musím uznat že jsi mne navnadil.. asi si to taky obědnám s slípnu, a pokusím se vyhnout tomu vyboulenýmu čelu
Pod stolem Hrad Perštejn (1:300) Betexa
Ve vytríně: Taipei 101, Rozhledna Tanečnice, T34/85, Tiger, bunkr Lo vz37A
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

Přejdi na: