Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Diorama - Vzduchoplavba 1/150 - vlastní tvorba

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
praguemodels

PříspěvekZaslal: 5.12.2011 22:13 po    Předmět: Diorama - Vzduchoplavba 1/150 - vlastní tvorba Citovat

Tak jsem všeho nechal a vrátil se pokorně k vlastní nezávislé tvorbě. Protože jsem letos téměř nic neudělal a protože se blíží konec roku, zanechal jsem všech hloupostí a začal jsem realizovat věci, které nosím již léta v hlavě.

Tedy k věci: Diorama s leteckou tématikou, aby doplnilo předchozí kousky.
Téma Vzduchoplavba, protože mám rád začátky této odvážné disciplíny a taky proto, že je tak trochu opomíjená.

Čas. Není. Při plnění všech povinností mi na modelařinu zbývá čas od 23:00. Přepočteno na potřeby spánku dokážu dát max. 1.5 hodiny.

Tak trochu jako malá sázka vzniklo toto vlákno, diorámu postavit za 7 dní podobně jako stvořitel udělal svět ( a ten byl vetší)

Takže každý den trochu, celkem 10,5 hodiny práce maximálně. Uvidíme co z toho bude. Mám výhodu, některé věci mám už trochu promyšlené.

DEN PRVNÍ

Cestou do práce jsem si stanovil příběh i vizi. Během večerního koupání dětí našel v knihách příslušná data a tady jsou:
Neděle 2. srpna 1891, Jubilejní zemská výstava

"Vzduchoplavec nevlídné počasí s přehledem zvládl a přistál u Dřevčic. K balonu se jako obvykle seběhli lidé a řádně pošlapali ovesné pole pana Erazima. Ten se zlobil a žádal odškodné dvacet zlatých. Ovšem v dřevčické hospodě, kam mezitím dorazili Surcoufovi pražští příznivci, se pan Erazim náhrady vzdal a věnoval ji na pomník Mistra Jana Husa. Všichni přítomní byli na svého spoluobčana hrdi, obdiv a dojetí prý neskrýval ani pan Surcouf."

Tolik k tedy k příběhu
praguemodels

PříspěvekZaslal: 5.12.2011 22:41 po    Předmět: Citovat

Začíná vlastní tvorba - od myšlenek ke skutečnosti....

Zatím nalezené artefakty, připravené na noční šichtu

Kulatý rám ze starých kuchyňských hodin IKEA, zbytek desky extrudovaného polystyrenu 20 mm.

A vyhrabaný už téměř 3 roky postavený žebřiňák

praguemodels

PříspěvekZaslal: 6.12.2011 23:55 út    Předmět: Citovat

DEN DRUHY

dnes jsem zacal o trochu drive, ale taky jsem o to drive skoncil, rano se vstava jeste za tmy Smile
V den druhy jsem vytvoril zem a oblaka.... jednoduchy uvoz se zarostlymi mezemi a na horni casti obilne pole. Do neho pak pristane aeronaut...

Zem byla pusta a tak jsem ji opatril zakladni podkladovou barvou

Nastesti vse schlo celkem rychle a tak jsem si jeste rekl ze honem nanensu a dotvorim nizke porosty... nasel jsem nejake zbytky a tak to slo rychle i kdyz je to "co dum dal"

A takhle to dopadlo....

Konci den druhy a jdu spat... na diorame je ted prave odpracovano 3,25 hodiny cisteho casu (nepocitam 20 minut hledani posypu a trav) a psani techto prispevku.

Zitra se pokusim sehnat nejaky strom a zacnu se stavbou balonu.
Mikuláš

PříspěvekZaslal: 7.12.2011 16:39 st    Předmět: Citovat

Diorama by bylo možné přejmenovat na Suchoplavce, snad to slovo není jen výmysl ze Součkovy novely - jde přeci jen již o okamžiky po přistání balonu a ne během plavby. Tedy vzduchoplavby.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: