Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Novinky - SpidaModels

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Novinky na trhu / New models in the market
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
spida
Moderátor

PříspěvekZaslal: 8.10.2011 21:14 so    Předmět: Novinky - SpidaModels Citovat

Takže Liánka je hotová a sehnat jí můžet tu

Další kousek do série DAKAR 2011.

prozatimní galerii modelu najdete zde
objednávat můžete zde

Novinka z mé dílny je na světě. Za betu děkuji Mikerovy. Objednávat můžete ZDE

Představuji vám nový model ze série Dakar 2011. Jedná se o model Tatry Andreho De Azeveda, který se účastnil letošní Rallye Dakar. Model je zpracován v měřítku 1:53 (i když při prvnim pohledu na model byste to nepoznaly) A můžete si ho objednat Zde
Fotogalerii modelu můžete shlédnout Zde
A MALÉ INFO NA ZÁVĚR. TÍMTO NADÍLKA MODELŮ O SPÍĎI NEKONČÍ. A NEBUDOU TO MALÉ KRABIČKY. Wink TĚŠTE SE DO NERATOVIC
Moderátor

PříspěvekZaslal: 6.11.2011 1:59 ne    Předmět: Citovat

Po dlouhé době vám představuji nový model. Jedná se o Studii soutěžního vozu pro DAKAR 1989, TATRA 162 EX.7. 440. 4X4.1.

NĚCO MÁLO KE SKUTEČNÉ PŘEDLOZE MODELU:

Na prototypu bylo použito kabiny tehdy aktuálně vyvíjené nové řady TATRA 162 (jeden z prototypů je vystaven v Technickém muzeu TATAR v Kopřivnici). Podvozek měl odpružení vpředu torzními tyčemi šikmo uloženými s náboji přímo u nosné roury (řešení, které se následně používalo u všech dalších dakarských Tater než se přešlo na přední pérování vzduchem). Vzadu mělo být použito stejného pérování jako u vítězné 4x4 z roku 1988, tj. se vzduchovým vakem pro každou polonápravu, přičemž vak byl pod rámem. Motor byl klasický 12V TATRA řady T3, tj. ještě s uložením klikové hřídele na valivých ložiscích 94x4 z roku 87 a 88 měly osmiválce T5 s kluzně uloženou klikovkou). Motor měl mít dvoustupňové přeplňování 2+1 pro každou řadu válců (tj. celkem 6 turbodmychadel) s tím, že po prvním stupni byl vřazen mezichladič plnícího vzduchu pro každou řadu válců (tj. dva vlevo a vpravo). Převodovka byla standardní desetistupňová TATRA s dvoustupňovým přídavným převodem.

Na tvarovém modelu 1:5 proběhlo několik zkoušek v aerodynamickém tunelu v Praze Kbelích, které prokázaly 33% úsporu výkonu proti standardnímu trambusovému uspořádání tehdejších závodních tatrovek. Projekt byl rozpracován a dokonce byla zahájena jeho výroba, nicméně celý projekt byl ukončen v roce 1988, kdy došlo k zákazu kategorie kamionů na Dakaru (po tragické nehodě Theo van de Riijta na Dafu). Po následném zpřísnění pravidel pro tuto kategorii nemělo smysl v projektu pokračovat a vše bylo zlikvidováno (z tohoto důvodu se snad objevila v knize Peklo zvane Paříž - Alžír - Dakar od J. Králíka zmínka o tom, že údajně prototyp existoval – pravděpodobně někdo pouze viděl rozpracované díly a komponenty, celé auto nikdy dokončeno nebylo).

text: Radomír Smolka

Když jsem získal konstrukřní plány tohoto vozu, bylo mi hned jasné, že nezůstane pouze u 2d podoby. Nejprve jsem musel dostat do počítače obrovské plány v měřítku 1:10, Takže jsem našel v bytě tu největší volnou plochu, vytáhl svúj scaner A4 a scanoval a v PC pak skládal a skládal a plány byly v PC. Díky 3D technologii bylo sestrojení modelu mnohem jednodužší než dříve a tak byl model nakreslený ve 3D, rozložený a očíslovaný během jednoho měsíce. Potom nastoupil ostřílený modelář Dakarek Olda Raab, známý mezi modeláři jako Uwe, a pustil se do stavby. Model se díky konstrukci ve 3D posunul zase o kousek dál a je určen pro opravdu zkušené modeláře. Ostatně přesvědčte se sami. Zde máte kompletní report za stavby beta modelu. Text a foto: Uwe
Moderátor

PříspěvekZaslal: 13.11.2011 1:09 ne    Předmět: Citovat

Jedná se o Model Kamazu se kterým v roce 1996 posádka Moskovkich, Kuzmin, Bagavedin vyhrála rallye Granada - Dakar

Model je vytištěn na ofsetovém papíře gramáže 140. Rozsah modelu 7xA4, návodné kresby 5xA4, psaný návod 0,5xA4, fotografie modelu 1xA4. Model je určen i pro méně zkušné modeláře

Tento model otevírá novou řadu mých modelů. Budou to modely, které na první pohled vypadají stejně jako modely složité, ale jsou to modely které slepí i méně zkušení modeláři. Autorem konstrukce tohoto modelu je Viktor Suzdalev z Běloruska. Na mých stránkách si můžete stáhnout menší verzi v měřítku 1:43. Tento model doznal od volně stažitelného několika změn. Model má propracovanější podvozek, zatáčecí nápravy, některé grafické úpravy přibližující model reálné předloze, ochranný rám uvnitř kabiny a několik dalších drobných úprav. Na fotografiích slepeného modelu má model ještě barvy, které příliš neodpovídají předloze a proto je model uvnitř obálky o něco tmavší.

Model má předlohu v Kamazu 49252, který vyhrál Rallye Granada - Dakar v roce 1996

V roce 1996 startovala slavná rallye ve Španělské Granadě. Rusové nasadily do tohoto ročníku hned 4 trucky a začaly velmi zostra. Chvílemi to vypadalo, že ani neví, na jakou rallye přijely. Posádka Moskovkich, Kuzmin, Bagavedin s Kamazem s.č. 402 se hned od začátku usadila na prvním místě mezi trucky a to si udržela až do konce závodu. I když v polovině závodu se začínají projevovat problémy. Rusové opravují denně 1996 celou noc. Nastaly problémy s ložisky, poloosami a tlumiči. Aby toho nebylo málo tak v Zoueratu odcizil zloděj Ruskému teamu tašku s doklady jak účastníku, tak i vozidel a šestnáct tisíc dolarů. Karel Loprais jede pořád své tempo a brutálně stahuje náskok Rusů. Ke konci závodu už jely kamazy jen silou vůle a rusové vsadily na jednu karu. Moskovkich musí vyhrát. Karel Loprais nasadil strhující tempo a nakonec dojel pouhých 13 minut za vítezným Kamazem.

Zkušební model pro mě opět slepil Oldřich Raab, za což mu velice děkuji. A zde, si můžete prohlédnout a přečíst jeho poznatky ze stavby.
Model Kamazu i Tatry můžete objednávat zde
Moderátor

PříspěvekZaslal: 20.11.2011 14:45 ne    Předmět: Citovat

VELKÁ OMLUVA VŠEM KTEŘÍ SI NA VÝSTAVĚ V NERATOVICÍCH KOUPILI KAMAZ. NEDOPATŘENÍM V TISKÁRNĚ DOŠLO K TOMU ŽE V MODELU CHYBÍ STRÁNKA SE ŠABLONAMI K OCHRANÝM RÁMŮM. JEDNÁ SE O ČERNOBÍLOU STRÁNKU ALE JE NUTNÉ PŘI TISKU ZACHOVAT JEJÍ VELIKOST. VŠICHNI KTEŘÍ OBJEDNAJÍ MODEL OD TETO CHVÍLE UŽ STRÁNKU V MODELU MÍT BUDOU. VŠICHNI PRODEJCI DOSTALI ODE MNE TENTO SOUBOR A PŘISLÍBILI ŽE STRÁNKU DO MODELU VLOŽÍ. NA NÁPRVĚ PRACUJI A DOUFÁM ŽE JSEM TÍM NIOKOMU NESPUSOBIL NĚJAKOU UJMU. SOUBOR SE ŠABLONAMY MŮŽETE STÁHNOUT ZDE
JO A JEŠTĚ SE OMLOUVÁM ZA TATARA. TI CO VĚDÍ - VĚDÍ A TI CO NEVĚDÍ NA TO MOŽNÁ PŘIJDOU
Moderátor

PříspěvekZaslal: 20.11.2011 20:41 ne    Předmět: Citovat

Tak ještě jedna omluva. To je den dneska Crying or Very sad V tiskárně vytiskli trochu víc modelu, ale už k němu nebyly návodky. Poslali mi i tyto kusy a co čert nechtěl, když jsem bral modely do Neratovic pro Jardu Svobodu, šáhl jsem zrovna po balíku bez návodek. Takže kdo jste si bral v sobotu Tatru od Jary(vystřihovanky.cz), tak se mi prosím ozvěte. návodku vám pošlu obratem
Spida
Moderátor

PříspěvekZaslal: 3.12.2011 18:09 so    Předmět: Malá chybka v modelu Citovat

Jak se říká kdo nic nedělá nic nezkazí. Chtěl jsem na modelu kamazu udělat trochu plastičtější přední uchyty pro lana a v domění, že takovou blbost nemusí betatestr zkoušet, jsem mu jí neposlal a ejhle vyskytla se malá chybička. Myslím že fotky jsou dost výmluvné a není potřeba chybu nějak dál popisovat ani psát návod na to jak jí opravit.

Pokud by to přeci jenom někomu nedocvaklo, tak výřez v rámu má být z vnější strany
Za upozornění za tento nedostatek děkuji Laďovi Zvukařovi Horňanskému
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Novinky na trhu / New models in the market Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: