Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Lehký tank M5A1-Stuart VI / ABC-R.Vyškovský / 1:32 - HOTOVO

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 31.10.2011 9:07 po    Předmět: Lehký tank M5A1-Stuart VI / ABC-R.Vyškovský / 1:32 - HOTOVO Citovat

Ahoj,
Už dobrý půlrok se mořím s kostelem v Břeclavi, a protože mě těsně před koncem přepadla krize, proložil jsem to nejprve rozhlednou Brdo a posléze tímto tankem z dílny Richarda Vyškovského, na který už jsem měl dlouho zálusk. Vyšel dvakrát, nejprve v ročníku 37 a později ve speciálu Vylodění. Vlastním pouze 2 výtisky řadového ABC, tudíž je jasné, kterou verzi jsem lepil. V nedávných ročnících se k tomuto tanku Mistr vrátil ve své bojovkové sérii 1:50, ale k té se dostanu asi až v příštím životě nebo ji přenechám (na podpal) následujícím pokolením.

Nějaké údaje a diskuzi o tomto lehkém americkém tanku z počátku druhé světové války najdete na panzernetu

To musela být šílená práce! Přitom taková blbost! (Pelíšky Smile)

Naposledy upravil Martin Č. dne 31.10.2011 9:09 po, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 31.10.2011 9:08 po    Předmět: Citovat

...a nyní už k modelu.

Jedná se o klasický Mistrův model techniky, kde mnohým dnes již vadí černé obrysové čáry a ruční kresba. Nám průměrným mastilům a fandům RV se to nicméně stále líbí.

Model se stavěl tradičně dobře, korbu jsem místy podlepil, přece jen papír je trošku tenčí, stejně jsem učinil i u stropu věže.

Zdlouhavější byl pouze podvozek, kde jsem provedl nějaká vylepšení.
Z kol jsem vyřezal modrý „vzduch“ a hnací kolo upravil do zubaté podoby.

Na pásech jsem přidal vlastnoručně vyrobené zuby + vystříhal přechody mezi jednotlivými díly.

Poslední úpravou bylo vyřezání „vzduchu“ i z doplňků korby, které opět nějaký ten čas zabraly, ale model výrazně oživuji.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 31.10.2011 9:08 po    Předmět: Citovat

A zde je hotovo:
(přikládám fotky s bleskem i bez blesku, bohužel je neshledávám dobré ani jedny a lepší v těchto měsících ani přes den nenafotím neb do našeho přízemního bytu krytého stromy se teď slunce skoro nedostane a tak paradoxně lepší fotky jsou z počátku stavby, kdy ještě sluníčko svítilo o sto šest a prodralo se až k nám.

Markulin

PříspěvekZaslal: 31.10.2011 11:49 po    Předmět: Citovat

fajn prácička.....povedl se...taky ho mám doma slepený už nějaký ten rok......jo a ten kostel.....je v Poštorné....a ne v Břeclavi.....tam je taky ale vypadá jako odpalovací rampa....ten náš poštorenský je mnohem a mnohem hezčí Laughing držím palce ke zdárnému dokončení
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ing. Spendlik

PříspěvekZaslal: 31.10.2011 12:52 po    Předmět: Citovat

Tento model som videl niekoľkokrát postavený a vždy mi na ňom niečo vadilo. Už viem čo to je - podvozok. Avšak s vyrezaným "vzduchom" z kolies, upravenými pásmi a doplnenými zubmi to vyzerá veľmi pekne. Veľká gratulácia, model sa náramne podaril!
•WipeOut - EXO, Puma 1, Icaras, Feisar (Aliens Papercraft)
•Warhammer 40k Dreadnought MkV (vlastná tvorba)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 31.10.2011 13:18 po    Předmět: Citovat

Díky! Jsem rád že se líbí.
OT ke kostelu...ano, vím že je to Poštorná, znám oba dobře a líbí se mi i ten moderní, jen mám v podstatě od malička zažité, že Poštorná je část Břeclavi, ale případné místní patrioty chápu Cool

Lukáš

PříspěvekZaslal: 31.10.2011 21:07 po    Předmět: Citovat

Pěkné decentní úpravy, žádné extra snahy o maketovost, které mnohdy působí až komicky. Líbí se mi to.
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 1.11.2011 17:59 út    Předmět: Citovat

Díky! Od modelářů perfektních polských či jiných modelů to těší dvojnásob.

vítek

PříspěvekZaslal: 1.11.2011 19:33 út    Předmět: Citovat

Ano, Ing. Spendlik má pravdu. Ty pásy a prořezy to posunuly o třídu výš. Pěkný kousek.

Osobně mám jen výhradu k vložení obrázku ze hry do úvodního příspěvku. Evil or Very Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 1.11.2011 19:44 út    Předmět: Citovat

Díky.
To, že jde o fotku z nějaké hry, mě nenapadlo a neřešil jsem to. Byl to jeden z vyjetých obrázků na googlu po zadání označení tanku a vzhlehem k tomu, že modelu odpovídal zhruba barvou, číslem na boku i celkovým vzhledem, zařadil jsem ho vedle reálné fotky. Tož tak.

vítek

PříspěvekZaslal: 1.11.2011 19:52 út    Předmět: Citovat

To je v pohodě. I ten první obrázek je nějaký zrestaurovaný kousek. Ale k modelům bojové techniky od RV to bohatě stačí. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
prusanak

PříspěvekZaslal: 26.11.2011 18:51 so    Předmět: Citovat

Pěkný model RV mám rád a taky se na něj chystám.Jinak Poštorná je městská část Břeclavi Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: