Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Galerie - Martin Č.

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Galerie postavených modelů / Galleries of finished models
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 28.2.2010 23:22 ne    Předmět: Galerie - Martin Č. Citovat

Při zahájení tvorby své galerie jsem zjistil, že jsem stavitel nepříliš zručný, o to však plodnější. Naštěstí mnohé modely nejsou již doma, i tak jsem doma vyštrachal nepřeberné počty dávných i novějších pokroutek. K lepení jsem se vrátil po cca osmileté pauze cca před 3mi lety. Dost řečí a směle k první tematické skupině:

Dioráma

Jednoznačně převažuje Přemysl Kubela a jeho historické krabičky - Fénická gaula, Čínská džunka, Pražské povstání, Potopený Titanic, "zasklení" Aztékové, Betlém a další.

Rovněž od Přemysla Kubely jsou prostornější diorámata Stará venkovská škola, Středověká kovárna, Tiskárna ze 17. století a Seskok partyzánů

Poslední dioráma je Prostorový betlém s krojovanými figurkami Richarda Vyškovského, jehož fotku, jak jsem s radostí zjistil, použili do publikace o Mistrovi i kujóni autoři aniž by se mě pozeptali Twisted Evil Ale vážně, samozřejmě jsem moc rád, že jsem tam ten malinký obrázek objevil.

Zvláštní případ je dioráma ČS opevnění od Milana Weinera. Tanky jsou z dílny Rawena a P. Bestra

Vánoční přírůstek: Betlém - M. Kvěchová

Edit 30.5.2011

To musela být šílená práce! Přitom taková blbost! (Pelíšky Smile)

Naposledy upravil Martin Č. dne 30.5.2011 19:28 po, celkově upraveno 5 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 1.3.2010 10:01 po    Předmět: Citovat

Architektura - Skanzen

Od dětských let můj největší kobylek, a to z 95% v podání Mistra Richarda Vyškovského (není-li uvedeno jinak). Doma i u rodičů jsou po různu uskladněné notně zaprašené pokroutky domečků, hradů, kostelů, zdevastovanou MPR v to nepočítaje.

Skanzen
Lidové chaloupky - nejkrásnější počiny Richarda Vyškovského se tísní jak u mě doma v krabici, něco je u rodičů, něco je rozdané. vše v měřítku +- 1:150
Najdou se mezi nimi chaloupky z kokořínska, jíčínska, ze severních čech, drobné haltýře a lodní mlýn z éry před tímto fórem, usedlost z Českomoravské vrchoviny, Calupa z českolipska (ta je od Elišky Už nevímčí) všechny dostupné hrázděné domky jsem se pokusil poměrně nevkusně v rámci úspory místa nahečmat do jakéhosi semknutého skanzenu šetřícího místo (ve skutečnosti přirozeně nemyslitelného) jde o domy z děčínska, chebska, panskou rychru z frýdlantska, statek ze severozápadních Čech a sýpku ze západních Čech. Dále pak stavení z Rokycanska, statek z pošumaví, opět ze starších dob Severočeský skanzen. Vyškovského tvorbu za spoluúčasti Pavla Blechy představuje statek a kovárna z jižních Čech. Kdysi dávno zprzněný albatrosácký statek z Pšeničných blat ve větším měřítku (ostatní boudičky odnes čas)

Franský dvorec

Předchozí domečky s doplněním nějaké té travičky:

Nové přírůstky z léta 2011:
Mlýn ze středních Čech, Doplňky kolejiště č.2 a Dvorec ze Ždiaru

Vyštrachal bych ještě další domečky, ale vesměs jde o staré kusy težko publikovatelné, takže se jich i můj foťák štítí Embarassed

Naposledy upravil Martin Č. dne 30.8.2011 20:30 út, celkově upraveno 4 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 1.3.2010 22:12 po    Předmět: Citovat

Malá a velká dopravní technika a F1

MDT
Této kategorii příliš neholduji, to co jsem z ní slepil jsem navíc povětšinou rozdal. Jde o Jawu 350 Miloše Čiháka, Olcit s vozíkem v měřítku 1:43 Michala Antonického, elektřinou hnaný vůz poštovní a Leninův pásový Rols Royce (oba od R. vyškovského)

F1
ef jedničky jsem prasil jak na běžícím pásu cca před 15ti a více lety, později jsem slepil pouze tři a také to není žádná sláva. Minardi (Petr Špinler), Ferrari a slavná šestikolka Tyrrel v avantgardním provedení s nulovými podklady od R.Vyškovského. Raději tento svět sleduji v TV, i když není nad osobní zážitek na okruhu.

VDT
Ani tady nejsem úplně doma, Vyškovského Zetor i Bobr jsou vyškemrané modely pro přítelkyni.

Zetor

Bobr

Dakar
Dakarky třiapadesátky od Spidy (díky mu za ně - doprovodný vůz je jestli se nepletu od Františka Sochora) mě jednou z ničehonic chytly a pustily až jsem jich měl slepených asi pět.

Naposledy upravil Martin Č. dne 25.11.2011 16:16 pá, celkově upraveno 5 krát.
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 1.3.2010 22:24 po    Předmět: Citovat

Stavební stroje

Dozer T100

Broyt X30

Grove Bencini

Jobdog DG 202 Dynapac

Dynapac LP 65

UDS 110 Detvan

Naposledy upravil Martin Č. dne 25.11.2011 15:49 pá, celkově upraveno 5 krát.
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 1.3.2010 22:37 po    Předmět: Citovat

Vojenská technika

R. Vyškovský: VMD-1, PT 76, ASU 57 vše 1:24
Jednak sem patří Dozer T100, pro tanky jsem zahořel relativně nedávno. Nejprve sovětské kusy z pera Richarda Vyškovského - VMD-1, PT 76, ASU 57, dále pak slovenský LT 40 z dílny Ladislava Badalce a československý LT 38 (znovu R. Vyškovský) a naposled jsem se pustil do Jagdtigeru od R. Navrátila To vše v měřítku 1:35 - 1:32 Z dílny R. Navrátila je i malý (1:50) Hetzer coby hračka pro skorosynovce, nejnově¨ji k němu přibyl Sherman ve stejném měřítku - rovněž za pár dní opustí náš byt coby dětská hračka.

LT 40 (L. Badalec) a československý LT 38 (R. Vyškovský) oba 1:35

R. Navrátil: Jagdtiger 1:35, Hetzer a Sherman 1:48

Sherman Jumbo (Parodia-R.Navrátil) 1:35

Tiger I. (Betexa - R. Navrátil) 1:35

Tank Lenin (ŠoK)

Jeep Willys 1:24 R. Vyškovský

Stuart M6 - R. Vyškovský 1:35

editace 25.11.2011

Naposledy upravil Martin Č. dne 25.11.2011 16:01 pá, celkově upraveno 4 krát.
Standa F.
Administrátor

PříspěvekZaslal: 1.3.2010 23:51 po    Předmět: Citovat

Téééda, další sebrané spisy ála Radek Valena nebo Zdeněk K. Cool Ani jsem netušil, Martine, že jsi takový širokospektrální velkopatler Smile.

Jinak k té "avantgardní šestikolce s nulovými podklady od RV", jak píšeš, on Majstr vyrobil model prototypu, který nikdy na závodní trať nevyjel - čili je to celé trochu fikce, ale ta šestikolka s tou mrakotřasnou sněhovou radlicí vpředu tak skutečně původně vypadala...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 2.3.2010 9:17 út    Předmět: Citovat

Létavci a vše další

Vše co vzduchem či vzduchprázdnem létá

Nejstarší létavec je jistě Mongolfiéra L. Badalce z 18. století, z 20. století je Vškovského Avia BH-33, náš slavný dvojplošník, ze světa budoucnosti resp sci-fi komiksu je...Prometheus

vše co se nevlezlo jinam

zatím tu máme dvě truhly - pirátskou na poklady a cechovní ze 17. století - zde je patrná i párset let stará retuš fixama. Obě jsou z dílny jak jinak než Richarda Vyškovského.

Nový přírůstek: Trezor z dílny R. Vyškovského

Úlet v rámci oslav 5ti let existence fóra: Sušárna na ovce v Srbsku:

Edit 17.2.2011

Naposledy upravil Martin Č. dne 25.11.2011 16:07 pá, celkově upraveno 1 krát.
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 12.3.2010 16:55 pá    Předmět: Citovat

Minibox

Přeci jen přidám ještě tuto kategorii, v poslední době se mi urodilo hejno drobných tanků z dílny Rawena, Michala Tichého či P. Bestra. vše je v měřítku 1:100 a jde o obrněnce 2. světové války či doby těsně před ní.

Naposledy upravil Martin Č. dne 25.11.2011 16:08 pá, celkově upraveno 3 krát.
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 11.5.2010 18:37 út    Předmět: Citovat

Architektura - Hrady, zámky a tvrze

Hrady
nejstaší je asi Sion, dále z let předretušových Švihov nejčerstvější jsou Litice

Tvrze
Ty jsem začal shánět a lepit před několika lety a vrátily mne do tohoto dětského světa lepení. Po zjištění že existují jsem se je rozhodle slepit do školy k prezentaci své práce o tvrzích. Hlásenici mi dodal Jok (díky), vodní tvrz Standa F. (také díky), jihočeskou jsem měl již doma slepenou a nakonec jsem sehnal miniboxový Litín Milana Weinera.

Zámky
Mezi zámky si dovolím zařadit jeden z novějších modelů R. Vyškovského: Letohrádek Hvězda v Praze

Naposledy upravil Martin Č. dne 25.11.2011 16:09 pá, celkově upraveno 1 krát.
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 17.2.2011 12:31 čt    Předmět: Citovat

Architektura - kostely

Od dětských let můj největší kobylek, a to z 95% v podání Mistra Richarda Vyškovského (není-li uvedeno jinak). Doma i u rodičů jsou po různu uskladněné notně zaprašené pokroutky domečků, hradů, kostelů, zdevastovanou MPR v to nepočítaje.

Kostely
Tím největším je jistě chrám sv. Víta (Betexa), dále Jablonné nad Orlicí (Milan Bartoš), Stavkirche v Borgundu (ani jeden z uvedených již nevlastním), Poutní kostel na Homoli, Kostel z Ladomírové+zvonice z Hronseku. Zvláštní kategorii tvoří modely (a často kostely Ondřeje Hejla, na které jsem se změřil v poslední době: Rotunda z Holubic (rovněž mimo domov), Rotunda s. Longina, Kostely v Tismicích a Přední Kopanině, Mauzoleum Theodoricha Velikého v Raveně

Další kostely: Kostel Panny Marie v Mohelnici, rotunda na Řípu, Rotunda sv. Kateřiny Znojmo a rotunda sv. Kříže menšího.

Zvonice sv. Petra na Poříčí a Zvonice v Lipníku na d Bečvou (Richard Vyškovský)

Dřevěný kostel v Maršíkově:

Mont St. Michel:

Naposledy upravil Martin Č. dne 30.8.2011 20:44 út, celkově upraveno 3 krát.
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 8.4.2011 17:01 pá    Předmět: Citovat

Architektura - Městské stavby, nádražní budovy a ostatní stavby

Městské stavby
Tady je nejnovější počinem Purkrabství Pražského hradu, serie 12ti pohlednicových ministavbiček z Prahy plácnutých do společného diorámatu, dale si sem dovolím zařadit starověké divy světa již notně zaprášené: Diův chrám (+socha) v Olympii (ne v tom obchoďáku) zaprášený tak, že už by snad ani nehořel. Ostatní divy se až na Artemidin chrám také kdesi zaprášené nacházejí, leč fotky nejsou. Vše opět z dílny Richarda Vyškovského Mauzoleum v Halikarnasu (Theodorichovo v Raveně jsem zařadil k hejlovinám mezi kostely)

Národní divadlo z dílny V. Kovaříka

Parthenon od Cannonu:

Nádražní stavby
opět z dílny Richarda Vyškovského: Železniční stanice a Hradlo a Staré nádraží:

3/2011 - Malé nádraží (Richard Vyškovský)

Ostatní
Vše co se nehodilo do předešlých: Indiánské pueblo, nedávna raritka v podobě odlehčovací komory od kolegů z práce

Rozhledna brdo - Marian Hlaváč

Naposledy upravil Martin Č. dne 25.11.2011 16:09 pá, celkově upraveno 2 krát.
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 8.4.2011 17:07 pá    Předmět: Citovat

Současný stav našeho obývacího pokoje+části předsíně. Asi začnu brzo od návštěv vybírat po pětikoruně za prohlídku, pokud teda nebudu vyhoštěn i se všemi svými modely Twisted Evil

Naposledy upravil Martin Č. dne 25.11.2011 16:10 pá, celkově upraveno 3 krát.
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 25.11.2011 16:14 pá    Předmět: Citovat

25.11.2011 výrazně upravena galerie. Do architektury přidána rozhledna Brdo, nově přetvořeny kategorie Vojenská technika (doplněn tank Stuart) a Stavební stroje (doplněn válec Dynapac a UDS Detvan)

vojta78

PříspěvekZaslal: 25.11.2011 19:47 pá    Předmět: Citovat

To máš určitě dvoupatrový bývání? Pochybuji, že jsi to narval jen do pár místností. Vybírej 5 ale euro, koruna oslabuje Very Happy Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Galerie postavených modelů / Galleries of finished models Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: