Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

UDS 110 Detvan / ABC - R. Vyškovský / 1:32 - HOTOVO

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 21.11.2011 9:26 po    Předmět: UDS 110 Detvan / ABC - R. Vyškovský / 1:32 - HOTOVO Citovat

Ahoj,
poličku se žlutou stavební technikou mám doma relativně nejvolnější, a tak se mi po čase zachtělo zase nějakého toho bagru. Jinde než v ABC vodách Mistra RV případně L. Badalce nelovím, proto jsem se rozhodoval hlavně mezi dokončovacím strojem Detvan a UNC 151. Volba nakonec padla na pásové rýpadlo UDS 110 Detvan a naopak na jednom starším vláknu s UNC jsem se namlsal na interiéru a rozhodl se poprvé oživit Mistrův stroj i o jednoduchý vnitřek. Navíc jsem si říkal, že Detvan ho bude mít coby pravoúhlý kvádr asi nejjednodušší. UNC přijde na řadu jistě někdy později, ve střednědobém plánu ho mám také.

Zvolil jsem výtisk z nějakých 40tých ročníků, kde UDS vyšlo ve dvou číslech a tak se odstíny žluté u jednotlivých dílů trochu líší, ale to jsem zjistil až po sestavení. Vlastním sice i historická déčka stavebních strojů, kde je Detvan pěkně jednobarevný, ale do nich by se mi stejně nechtělo střihnout.

Model jsem započal, tak jak Mistr radí, jednoduchými pásy. Chtěl jsem je oživit, tak jsem trošku prořízl některé linky, snad to vypadá živěji. I tak je zjednodušení ve srovnání s dnešními modely více než značné, tak akorát pro mě Smile

Kabina se nevyhnula troše podlepování (oboustranná páska), největší boj byl asi se zasklíváním, zvolil jsem opravdu asi na první interiér tvarově nejsnažší stroj.

Posledním upgradem bylo vyřezání otvorů v rameni rýpadla, nevyřezával jsem ale všech 5 krůhových otvorů, ale ty, které naznačují zasunuté vnitřní rameno jsem ponechal, neb to vnitřní rameno ve vystřihovánce je určitě kratší než ve skutečnosti.

Model je tradičně Mistrovsky přesný a žlutá se dobře retušuje, což nám, kteří jsme líní míchat dokonalé odstíny, velmi vyhovuje Smile

Hotovo: V porovnání s malým válcem Dynapac

To musela být šílená práce! Přitom taková blbost! (Pelíšky Smile)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
fantomas666

PříspěvekZaslal: 21.11.2011 9:40 po    Předmět: Citovat

Moc pěkná úprava, interier to určitě oživil, škoda jen těch hranatých pístů hydrauliky. Válcové by slušely víc. Wink
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 21.11.2011 12:16 po    Předmět: Citovat

Díky.
Vím, že se někteří pouští i do úprav válcových pístů. Nevím ale , jestli bych to zvládl, přece jen by to už byla tak trochu konstrukční úprava Mistrovy vystřihovánky a zas tolik si do ní zasahovat zatím netroufám.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 21.11.2011 15:05 po    Předmět: Citovat

Úpravy RV modelů máš fakt v malíku, líbí se mi že se ty doplňky netlučou se samotným modelem. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
IceZero

PříspěvekZaslal: 21.11.2011 18:16 po    Předmět: Citovat

pěkně slepeno, interiér hodně oživil. Zmínka o hranatých válcích je sice nejspíš pravda, ale zase na druhou stranu u modelů pana Vyškovského jsou hranatý vždycky (aspoň co jsem viděl) a myslím, že to celku vůbec nevadí.
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 22.11.2011 10:08 út    Předmět: Citovat

Oběma moc díky. Na hranaté písty mám podobný názor, RV je dává všude, tak se mi do toho nechce raději zasahovat.
A pochvala od Brzdiče? To je jako když se dostane pochvaly tříletému capartovi od tatínka, ke kterému synek vzhlíží s nábožnou úctou jako ke středobodu celého světa. Jsem rád, že i opravdoví modelářští machři zabrousí do sekce "vystřihovánky pro děti a mládež" Cool

Azaret

PříspěvekZaslal: 22.11.2011 10:14 út    Předmět: Citovat

Jo model je pekny a co se tyce hranatych pistu, tak nejak to k tomu modelu proste patri.

OT: Nema foru jeste letni cas? protoze predchozi sprav od martina je:
22.11.2011 10:08 út

No ale ja mam na pc cas 9:13
Tak a kterej je spravne?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 22.11.2011 10:21 út    Předmět: Citovat

Díky, jo čas je na fóru o hodinu posunutý. Ale myslím, že kdo má čas na lepení modelů, pro toho 1 hodina nemůže hrát žádnou velkou roli Wink

pipiroha

PříspěvekZaslal: 22.11.2011 11:15 út    Předmět: Citovat

Intík to pěkně oživil Wink ...Palec nahoru... Razz

Hotovo: VV 100, Zetor 7745, Citroen Jumpy 3x
Ve stavbě: The Brilliant Spider, Březina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LARY

PříspěvekZaslal: 22.11.2011 19:41 út    Předmět: Citovat

Vždycky když to od Tebe vidím, dostanu choulky na něco podobného.
Mě se to líbí, jen tak dál Very Happy !!
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: