Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Chevrolet El Camino 1969 / 1 : 25 / free

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika / Small vehicles, cars
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
panzeleny

PříspěvekZaslal: 9.10.2011 15:50 ne    Předmět: Chevrolet El Camino 1969 / 1 : 25 / free Citovat

Před časem jsem našel u Japonců několik amerických autí. Ihned mě zaujalo El Camino které je mi velmi sympatické Smile .
Našel jsem si tedy trochu času a během dvou víkendů jsem jej tak nějak zpatlal.
Nejdříve však trocha historie

El Camino se objevilo poprvé v r. 1959 na platformě Impala. Název znamená cesta ( ve španělštině ). Jeho hlavním cílem je konkurovat Fordu Ranchero. El Camino mělo stělesňovat styl a zároveň se nebát práce. Spolu s podvozkem si od Impaly vzal i zadní světla tzv. „kočičí oči“. Pření část byla celá Impala.
1960 Chevrolet El Camino
Ve svém druhém roce dostal El Camino mnoho změn stejně jako jeho matka Impala. Zadní světla dostala nový design ( stále ale byla dost netradiční ). Karoserie dostala hranatější ráz. Přes relativní úspěch Chevrolet po dvou letech ukončuje výrobu.
1964 Chevrolet El Camino
El Camino se znovu objevilo až v r. 1964 na platformě Chevelle. To znamenalo, že El Camino sdílel i jeho design a pohonné jednotky. Bohužel, vrcholné motorizace v nabídce chyběly.
1965 Chevrolet El Camino
V tomto roce se podařilo prosadit možnost zakoupení úpravy motoru. A tak za příplatek 140 dolarů jste mohli mít V8 327 se 300 bhp ( základní 327 V8 měl jen 250 bhp ) a za 200 dolarů dokonce s 350 bhp.
1966 Chevrolet El Camino
Chevrolet přišel na trh s novým motorem 396 V8 s 325 nebo 350 bhp. Tento motor měl i verzy s 375 bhp avšak pouze pro Chevelle. Ve standardní výbavě nechyběla automatická tří-stupňová převodovka Synchro-Mesh, vinylové sedačky a speciální středová konsole.
1967 El Camino
1967 El Camino obdrželo několik změn: nová mřížka chladiče, nový přední nárazník a boční ochranné lišty byly přesunuty ze spodní části do středu boků automobilu. Dveře kufru jsou nyní polepeny atraktivní mi vinyly.
1968 Chevrolet El Camino SS
El Camino doznalo stejných změn jako Chevelle a byl nyní založen na platformě 116 palcového rozvoru který používá Chevelle sedan i kombi. Objevil se El Camino SS 396. Nový El Camino měl delší kapotu, "vee" zadní boční okna, zadní okno zapuštěné (jako Chevelle). Víka zavazadlového prostoru zdobil znak SS39. Přední blatníky měli také znak "396". Na přední kapotě se objevili nefunkční výdechy sání. Mřížka byla černá a také obsahovala emblém 396. Všechny SS také obouvaly 6 ti palcová kola s pneumatikami s červenou linkou. Standardní motorem pro SS396 zůstal 396 V8 s 325 bhp. 1969 Chevrolet El Camino SS
Po velkých změnách z r. 1968, přišli další. El Camino SS396 dostalo zajímavější tvář. Nová maska, přední nárazník, nové zadní světla se přestěhovala do dveří korby. Přední kotoučové brzdy, tří-stupňová manuální převodovka. Přepracovány byly i blatníky, El Camino dostal nová sportovní kola 14x7 palců s pneumatikami GTO-14 s červenými pruhy. Dvě nové barvy karoserie se jmény Monaco Orange a Daytona Yellow byly určeny exklusivně pro model SS. 1970 Chevrolet El Camino SS
El Camino opět kopíruje změny svého otce Chevelle. Dostává nová Rally kola 15x7 palců. Také nové motory 402 cid V8 a jako hlavním lákadlem je LS5 454 V8 s 360 bhp a LS6 s 450 bhp ( dodávané pouze se čtyř- stupňovou manuální převodovkou ).
1971 Chevrolet El Camino SS
Ani El Camino nebylo bohužel imunní vůči ropné krizi. Z důvodu nižších emisí, menší spotřeby bylo nutné i snížit výkon. Například 402 ( Turbo Jet 400 ) byl uškrcen z dřívějších 350 na 300 bhp. Verze se 375 bhp dokonce zmizela úplně. El Camino dostalo jednotný design světel z Monte Carla, barevná zpětná zrcátka.
1972 Chevrolet El Camino SS
Rok 1972 jen prohloubil krizi muscle cars. GM rozhodl o dalším snížení výkonu svých motorů. U 350 V8 klesl výkon na 175 bhp, u 402 na 240 bhp a u 454 jen na 270 bhp. Vše ostatní zůstalo stejné ( kromě nových blinkrů ).
1973 Chevrolet El Camino SS
El Camino změnilo platformu, a vyrábí se jako klon Chevelle Malibu. Rozvor zůstal stejný ale délka se zvětšila. Nové jsou světlomety, přední mřížka a maska. Zadní partie dostává zaoblený design na úkor zavazadlového prostoru.

Vystřihovánku jsem nijak neupravoval i když to zpočátku vypadalo, že tisk nebude nic moc nakonec se docela zdařil.
Pouze jsem si dovolil (snad mi bude odpuštěno autorem i vaším přísným pohledům) vyříznout vzduch do kol pro drobné oživení.
A teď už nějaké to foto

Závěrem bych se chtěl omluvit za "kvalitu" fotek bohužel moje oblíbená zrcadlovka se odebrala rukama synka do věčných digitálních lovišť Crying or Very sad .
Fotil jsem tedy mobilem ach jo.
Very Happy Very Happy Very Happy
P.S. ještě link na stažení: http://www.daytona-mag.com/papercraft/

P.P.S. Ta 1962 Tokoro's Corvette je taky hodně sympatická Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luk222

PříspěvekZaslal: 9.10.2011 19:19 ne    Předmět: Citovat

Ahoj, výsledek vypadá velice pěkně. Model mám taky v plánu, ale původně jsem jej chtěl lepit podobně jako eleanor, to znamená s tmelením. Ale jak na to koukám, tak ten tisk zas tak strašný není.

Doufám, že budeš pokračovat v lepení těchto krasavců Very Happy , třeba právě již zminovanou Corvetou Wink .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika / Small vehicles, cars Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: