Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

OLEŠNICE (PL) 2011 / 16. - 18. 9. 2011

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
medium

PříspěvekZaslal: 23.9.2011 21:27 pá    Předmět: OLEŠNICE (PL) 2011 / 16. - 18. 9. 2011 Citovat

Olešnice 2011

Čas plyne jako voda, a tak se po roce opět konal "konkurs modelarski" v polské Olešnici. Stejně jako loni, i letos jsme byli srdečně zváni, což jsme samozřejmě nemohli odmítnout. Po loňských zkušenostech jsem tušil co od Olešnice očekávat, ale přiznám se, že skutečnost několikanásobně překonala veškerá očekávání. Bohužel vzhledem k pracovním a dalším povinnostem jsem se z loňské výpravy letos účastnil pouze já. A tak nejdříve musíme představit naše letošní složení expedice:

Osoby a obsazení zájezdu:

- MT. Terror = Martin
- Richi = Ríša, náš řidič
- Michal = Míša, syn Ríši
- Michal = Gen-d
- já = Michal
Toto obsazení mělo jednu ohromnou výhodu, stačilo aby Ríša zavolal Martine a Michale a byli jsme komplet. Naopak chtěl-li Ríša něco po svém klukovi, ozvali se mu hned 3 Cool. Není bez zajímavosti, že Richiho s Míšou jsme viděli podruhé v životě, zatímco Michal Gen-d se odvážil mezi stejně postižené liberecké jedince úplně poprvé. Ale mám takový dojem, že určitě nelitoval.

Jakže jsme se tedy měli...

Letos jsme se rozhodli vydat se do Olešnice na celý víkend, abychom mohli vychutnat akci od postupného sjíždění modelářů až po závěrečné loučení. Sešli jsme se tedy již krátce po 4 odpolední v Liberci, naložili zavazadla, modely a vyrazili směr Frýdlant, Zhořelec, Wroclaw a cílové město Olešnice.
Tam jsme dorazili něco málo po 8 hodině, a hned po příjezdu jsme se jeli ubytovat do internátu místní vysoké školy. Budova internátu byla tou dobou již zahalena do tmy, do níž svítily pouze 3 okna. Kazimierz Surowiak, hlavní pořadatel a náš průvodce pronesl jasnou, stručnou, ale strach nahánějící větu: "Za těmi okny na vás čeká vodka". Hodili jsme jen bágly na pokoj a s očekáváním se vydali vstříc nočnímu večírku do společnosti. Na uvítanou nám připravili bohatý švédský stůl - pivo, nakládačky, vodka, whisky, pivo, vodka, jednohubky a tak neustále dokola, a ještě nakonec pivo. Takže večer a noc to byla náročná, ale pokecali jsme s polskými kolegy o pohledu na jejich vydavatelství, jaké je to kreslit pro GPM či dělat testera u Orlika. Nakonec nás kluci vytáhli na noční okružní cestu po Olešnici. Při hlášce, že jdem szukat holky se Gen-d trochu vzpíral se slovy že má doma manželku, ale po tom co jsem ho nakop ať si to přeloží jak to mají v Polsku, neváhal a vydal se do víru noci.

Sobotní ráno po proflámované noci nepatřilo řekněme k těm nejčilejším, ale museli jsme vstát (mně vstát zabralo nějaké asi 2 hodinky, kluci byli o dost tedy rychlejší) a přihlásit modely do soutěže. Michal se neustále ošíval nejistotou úspěchu se svým stříbrným letounem Mustang od Halinského (vlákno se stavbou na foru). Osobně jsem věřil tomu, že skončí na "bedně", ale nechtěl jsem mu pokazit to napětí z očekávání. Modely přihlášeny, vystaveny na stolech a na nás již čekala luxusní snídaně v podobě klasických polských pirohů. Taštičky z těsta plněné např. masem, špenátem, sýrem, houbami či na sladko plněné ovocem a tvarohem. Snídaně to byla vynikající, ovšem rozhodně ne "light" a měli jsme dojem, že jsme najedený až do konce víkendu. V restauraci jsme se potkali s dalšími V.I.P. hosty z Čech - modeláři z Modelklubu Černošice. Do oběda jsme zvládli ještě prohlídku města za bílého dne. Navštívili jsme místní zámek, jež se stal i předlohou pro papírový model (vydaný Olešnicí + GPM). Krom toho jsme navštívili právě probíhající trhy na náměstí a zhlédli dětský běžecký závod se startérem jenž asi střílel ze startovací pistole "ostrýma". Po jednom z výstřelů se jím odporoučela nafukovací brána startu, počet dětských obětí neznáme. (Ale některým se teda do toho běhání vůbec nechtělo. Zatímco jiní se nemohli nikde flákat, neboť tatínek je koučoval jak psy.)
Následoval oběd, a naprosto nutná odpolední pauza pro dočerpání chybějících sil z předešlé noci a nabrání na tu nadcházející. No a už na nás čekala večeře, opět klasické polské jídlo, protentokrát můj milovaný bigos. Ten evidentně zavoněl i Mt. Terrorovi, který se na něj bez okolků hladově vrhnul..... (foto dodáno později). A šlo se - šlo se samozřejmě pít. Nejlepší byl nově poznaný kolega Martin (přijel s Černošickými), jenž v půl 8 prohlásil jdu na jedno a pak spát. O tom že jde spát říkal ještě v půl druhý ráno. Cestou z hospody ve 2 ráno jsme to vzali kolem legendární hrající fontány na absolutně hnusným komunistickým náměstí. Loni nehrála, letos projistotu ani nefontánovala. Nu což, tak jsme jí trochu pomohli s tím vodotryskem, a Martin s Michalem určitě vůbec nelitovali, že jsem je vytáhl na takovou úžasnou pamětihodnost (popis a fotky a vlastní názor dodají).

Neděle začala Martinovou památnou hláškou "Už je 8". U Michala to dodnes vzbuzuje nutkání po chudákovi Martinovi nečím mrštit. Holt netolerance k těm s kocovinou se nevyplácí. Po snídani jsme se dali do řeči s Numim, který nám vyprávěl zážitky z přenocování na olešnickém zámku (což je místní nápravný ústav pro mladistvé), a neopomenul ani vylíčit své veselé zážitky z balení s jeho megasběrkami. Při tom jsme se zároveň vrhli do nákupů a focení vystavených modelů. Ríša, jenž se k modelařině vrátil po delší době smutně prohlásil, že by chtěl ještě fotit, ale již má plnou kartu. Numi mu na to bezelstně odvětil, že "to máš holt blbý". Ríša ale neváhal a šel vybírat tedy nějaké ty placatice na doma. Co říkal, tak minimálně 10 kousků tam uzmul. Malej Míša se nám pochlubil, že si nakoupil mašinu, autobus a oral. Netuším, jestli tím myslel něco od Orlika, nebo nějakýho Orla či co vlastně. Já jsem si konečně koupil po dlouhé době vysněné polské lepidlo, abych ten zázrak vyzkoušel. Mé nadšení záhy zchladil Numi dotazem, proč si kupuji lepidlo na boty. Jojo, přečetl jsem si text a fakt to bylo na ty boty,a dřevo, kov a plasty. Ale o papíru ani zmínka, tak snad alespoň na ten metal se u mně lepidlo uplatní.
A bylo tu slavnostní vyhlášení výsledků soutěže. Jak nakonec dopadl se svým érem Michal, se pochlubí sám. Jen prozradím, že se mně poláci ptali ve 3 ráno, kdo že to toho Mustanga postavil. Martin, kterého jsem přemluvil, ať vezme do soutěže Blatnou od Mistra RV uzmul 3. místo ve stavbách a já jsem nakonec překvapivě taky se ctí něco bral. A určitě nesmíme zapomenout ani Martina (od Černošic - viz zmínka výše), který v nabité kategorii letadel bral skvělé 4. místo. Takže jsme myslím úspěšně hájili naše barvy.

A nastala ta nejsmutnější část z celé akce. Návrat. Před cestou jsme nafasovali nějaké sváči, abychom nestrádali při návratu do domoviny hladem. No, nakonec to kluci všechno nakonec nacpali mně, takže já jsem jsem z toho vyžil ještě druhý den. Na rozloučenou jsme si se všemi potřásli rukama, poplácali po zádech a poděkovali za skvěle připravenou akci se spoustou luxusních nadstandartů pouze pro nás.

A jaké by bylo zhodnocení celé akce? Naprosto senzační víkend, ani minuta nudy, skvělé přátelské přijetí mezi všemi poláky jakéhokoliv věku, fantastická pohostinnost. Prostě zážitek, který nám můžete všichni závidět a my z něho budeme ještě dlouho čerpat energii k dalšímu patlání a už teď se tešíme až zas někdy vyrazíme na "konkurs modelarski" k naším severním sousedům, ale hlavně kolegům a přátelům.

Naposledy upravil medium dne 24.9.2011 10:22 so, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tom59herder

PříspěvekZaslal: 23.9.2011 22:30 pá    Předmět: Citovat

Bohužel mi letos zůstaly oči jen pro pláč Crying or Very sad, budu dělat vše možné jen abych mohl jet příští rok. A proto se modlím za zdraví naší zástupkyně abych už byl osvobozen od její funkce. Very Happy
medium

PříspěvekZaslal: 24.9.2011 10:22 so    Předmět: Citovat

FOTKY:

Arrow na níže uvedených odkazech se můžete podívat na fotky. Vzhledem k jejich množství, práce kterou si dali kluci s focením a následnými úpravami poprosím o nekomentování toho, na jakém je to úložišti! Výhodou je, že si to mohou prohlídnout i ti, kteří nechodí na toto forum a galerii u grafika. Klukům patří obrovský dík za obsáhlou a detailní fotodokumentaci. Na své si příjdou milovníci všech modelářských kategorií. Takže příjemné pokoukání.

Galerie fotek od Richiho:

- modely, olešnický zámek a několik dalších staveb, v textu zmiňované trhy a startovní brána dětského závodu, snídaně s členy modelklubu Černošice, v závěru Wroclawský most (mám dojem že Richi říkal o tom, že je 4. největší v Evropě)
http://richl.rajce.idnes.cz/Olesnice_-_modely%2Cvse/

Galerie fotek od Martina - Mt. Terrora:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.234580983257086.55502.100001155580145&l=bd0e92b5b1&type=1
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.234597299922121.55505.100001155580145&l=59fed7cf55&type=1

Ještě přibudou fotky od Michala - Gen-d. A doufám, že přihodíš i nějakej komentář s dojmy z akce.
Smile
Michal Dostál

PříspěvekZaslal: 25.9.2011 13:43 ne    Předmět: Citovat

Tak co dodat.
Hlavně bych chtěl poděkovat Michalovi za perfektní organizaci celého výletu,
ale ať nás příště aspoň ohlásí, že přijedeme (je to nutné k ubytování ) Smile.
Ačkoli jsem se začátku docela ostýchal jet s lidmi, které jsem nikdy neviděl a ani na foru nekomunikoval,
tak parta byla skvělá a získal jsem nové kámoše.
Výstava byla excelentní jak po stránce organizační, tak vystavené modely stály určitě za zhlédnutí.
Asi nejvíc co mně překvapilo bylo to, že celý víkend nebyl o výstavě, ale o setkání kamarádů a kolegů se stejným koníčkem.
A to, že můj Mustang vyhrál první místo byla jen třešnička na dortu.
Tak a pár fotek.

Páteční setkání s modeláři Smile

Michal po pátečním setkání s modeláři a Olešnický zámek

Mt. Terror vrhající se na bigos a poukázka na sobotní setkání s modeláři Smile

A nakonec nám zahrál i Elvis.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: