Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Hangár / GPM / 1:72

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vítek

PříspěvekZaslal: 15.7.2011 17:33 pá    Předmět: Hangár / GPM / 1:72 Citovat

Na Model Brno jsem dostal Hangár.

http://www.gpm.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=3217

Model od firmy GPM je v podstatě balíkem kartonů různé tloušťky a povrchu do kterých jsou laserem vyřezané díly. Při měřítku 1:72 vychází hotový model na plochu 40 x 28 cm, čili cca formát A3.

Myslím, že tento model (a další http://www.gpm.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=3217 ) je primárně zaměřen na stavitele plastikových modelů letadel a příznivce diorám.

Přesto jsem neodolal a pustil se do něj. Stavba prázdného hangáru je podle mého o ničem, proto se pokusím celek pojmout jako dioráma. Jelikož ale nejvíc rad předpokládám od těch co se věnují letadlům (a ne všichni chodí do sekce Diorámata), dávám toto základní Info i ?mezi? letadla s odkazem na Diorámata

http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=9744

A to proto, že předpokládám, že od stavitelů letadel by se mi mohlo dostat nejvíce rad, podpory i kritiky. Piště je prosím POUZE do vlákna v Diorámatech přes výše uvedený odkaz.

Pokud se jedná o velký problém z hlediska pravidel a fungování DF, tak se omlouvám. A vlákno v letadlech je možné zrušit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vítek

PříspěvekZaslal: 15.7.2011 17:37 pá    Předmět: Citovat

Zatímco budu řešit stavbu samotného hangáru, musím zároveň vyřešit koncepci diorámy.

Bylo mi řečeno, že hangár odpovídá německým hangárům z doby druhé světové války (z toho nejsem moc nadšený). Proto se chci v prvé řadě poradit. Byly tyto hangáry i u jiných letectev. Např. u švýcarského? Podobný hangár jsem v letmém záběru v dokumentu viděl i u pobřežní stráže USA. Ptám se proto, že, že od použití hangáru se bude odvíjet jeho vnitřní vybavení ? ledadloo, vrtulník ? a nějaké postavičky.

Mám ideu. Situovat hangár do Švýcarska a doplnit ho letadlem Storch ve švýcarském parkingu.

V této souvislosti mám druhý dotaz. Je k dispozici nějaká letecká technika, vybavení apod. z papíru v 1:72 a nebo i v jiném měřítku, které by šlo na 1:72 upravit?

Samostatné letadlo by v hangáru vypadalo divně. Dioráma podle mého začíná být zajímavá až když je oživena figurkami. Proto bych výše uvedené letadlo doplnil 3 figurkami, které se věnují údržbě. Nikoliv však letadla, ale samotného hangáru. Tři natěrači.

Máte nějaké jiné rady, nápady a doporučení? Předem podotýkám, že bych se rád vyhnul německé druhoválečné technice Luftwaffe.
Mezek NE!

A teď něco málo k samotné stavbě.
Tady je fotka všech dílů už vyřezaných z kartonů. Za povšimnutí podle mého stojí zejména ?vlnitý plech? stěn hangáru a střechy a taky použití různých tlouštěk kartonů pro jednotlivé části.

K celému modelu není žádný psaný návod, jen tato kresba.

A barevný obrázek, který ale moc neřekne o samotném zbarvení hangáru. Máte nějaké tipy na použité barvy?

Záměrně píšu o vyřezaných dílech, protože díly je nutné doříznout a vyjmout. Nedopálené spoje jsou docela velké. Doříznutí všech dílů zabralo cca 2 hodiny. Ale nedokážu si představit kolik by zabralo času a dalo práce dělat něco podobného ?klasicky?.

Následovat bude nástřik celé konstrukce šedivým základem a následně postupné natírání štětcem a slepování. Předpokládám samostatné sestavení spodku hangáru, následné sestavení konstrukce střechy, spojení se spodkem a zakrytí střechou z ?vlnitého plech?.

Jen doufám, že vše sedí, protože tato konstrukce nedává moc prostoru na upravování.
buko1

PříspěvekZaslal: 2.9.2011 20:34 pá    Předmět: Citovat

Papierová letecká technika v mierke 1:72 existuje - niečo sa dá nájsť napr. tu: http://kampfflieger.webs.com/aircrafts.htm .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
vítek

PříspěvekZaslal: 2.9.2011 21:28 pá    Předmět: Citovat

Díky za první reakci.

Udělám jak jsem avizoval - plastikový švýcarský Storch a údržbáři. Ostatně i GPM podobné využití předpokládá.

Pokud vše pokročí jak má, mohl bych do neděle ukázat "progres" na fotkách.
V.E.N.A.

PříspěvekZaslal: 3.9.2011 11:42 so    Předmět: Citovat

Sleduju, zas něco "jinak" zajímavého Cool
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: