Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Hrad Budatín - Považské múzeum v Žiline - P. Šimko 2011

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Novinky na trhu / New models in the market
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
miro_m13

PříspěvekZaslal: 18.8.2011 17:26 čt    Předmět: Hrad Budatín - Považské múzeum v Žiline - P. Šimko 2011 Citovat

Cestou z práce som sa stavil v Svadobnom paláci v Bytči (teraz jedna z expozícií Považského múzea v Žiline, nie celkom správne pomenované aj ako Sobášny palác) a tu sa mi do rúk dostal papierový model paláca, ktorý nechal postaviť Juraj Turzo

Model vraj priniesol istý nadšenec a už sa neukázal ... odhadujem, že model je v mierke 1:150 a jeho autor by mohol dať o sebe vedieť !

To ale samozrejme nie je všetko, nakoniec nekorešpondoval by názov príspevku s prezentovaným modelom ...

kedysi som sa zmieňoval o tom, že Považské múzeum pripravuje model Budatínskeho zámku, v ktorom vlastne sídli. Model je už na svete a je v distribúcii, bol som natoľko ohromený, že som kúpil len jeden kus (ale zajtra sa vraciam ...)

autor: Mgr. P. Šimko
mierka: neudaná, celý model sa zmestí na dosku 35 x 45 cm
vydavateľ: Považské múzeum v Žiline - Žilinský samosprávny kraj
rozsah:27 x 160 gr/m2 x A4 model, minimálne 174 dielov, 4 návodové kresby, 2 strany textový návod, 2 strany historia slovensk a anglicky
cena: 2.50 €
náklad - ak sa minú, urobí sa dotlač !

textúry sú jednoliate polia, žiadne tieňovanie, biela je proste totál biela, kameň je "pečiatka"

dá sa kúpiť v Svadobnom paláci v Bytči (keď som odchádzal mali ešte 7 kusov) a najmä priamo na Budatínskom hrade, čo je vlastne súčasť Žiliny (z istých dôvodov mi odporučili nákup v Žiline až od budúceho týždňa) ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jagersky

PříspěvekZaslal: 26.8.2011 15:20 pá    Předmět: Hrad Budatín Citovat

Ja si ho určite kúpim a postavím. Keď sa totiž nachádzam v Žiline (resp. v Považskom Chlmci), kde mám prechodný pobyt a byt Smile, tak čumím z kuchyne priamo oproti tomuto, myslím si, peknému zámku (hradu). Akurát, nedávno, keď som bol s deťmi v zámockom parku, som si hovoril, že by stálo za to urobiť model. A vida, už je to tu! A ani mi nevadí, že je jednoduchý a neprepracovaný.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Novinky na trhu / New models in the market Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: