Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

McLaren M23/1:24/P.Špinler - HOTOVO
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika - sport & F1 / Racing cars
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Stuler

PříspěvekZaslal: 27.7.2011 23:09 st    Předmět: Citovat

Pekne zlepená formulka. Mám ju tiež a je jedným z kandidátov na môj prvý pokus z tejto kategórie, takže ďakujem za inšpiráciu a držím palce pri ďalších modeloch.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samotr9

PříspěvekZaslal: 27.7.2011 23:30 st    Předmět: Citovat

Díky,

až jí budeš stavět,hlavně nepodlepuj podlahu čtvrtkou a opatrně u předního kopkitu s nalepením na tu vrchní část vozu...nalep to od předu do zadu...a zadní křídlo nemá uvnitř chlopně,tak jsem na tvarování ofotil na čtvrtku boky křídel a vyříznul jsem si ten tvar zaoblení,nalepil to několikrát k sobě a vytvořil si tím chlopně.. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Stuler

PříspěvekZaslal: 28.7.2011 10:23 čt    Předmět: Citovat

Vďaka za upozornenie, spomeniem si na to, keď budem lepiť. Len mám otázočku, to krídlo nebolo možné nalepiť nasucho? Alebo by bol potom problem s jeho tvarovaním?
samotr9

PříspěvekZaslal: 28.7.2011 12:08 čt    Předmět: Citovat

Původně se má lepit natupo,ale já měl strach s tvarováním,je to docela drobloulinké,tak jsem si takhle pomohl,uvidíš sám,až to budeš tvarovat,jestli to použiješ. A od TEA je na tomhle vládně odkaz na opravenou část kopkitu,na originálu je špatně jméno jezdce..
tady je:
http://formel1.webzdarma.cz/index.php?page=3
Ondrej

PříspěvekZaslal: 28.7.2011 18:05 čt    Předmět: Citovat

Ahoj, hezky slepeno. Taky ji mám v plánu. Jen by ji slušelo prosklení. Model to hrozně pozvedne a přitom je to relativně snadné. Já stavěl trochu jinou M23, ale sklo jsem tam udělal. Když tak mrkni na moje stránky dole v podpisu. mimochodem jsem ji letos poprvé vytáhl na modellbrno a dostala ocenění Smile
samotr9

PříspěvekZaslal: 28.7.2011 20:14 čt    Předmět: Citovat

Díky za kladné hodnocení..
jestli se nepletu,tak je tady tady na fóru..od p.Vyškovského, koukal jsem na ní,zasklení se mi líbilo,ale napadlo mě to až po slepení Confused
samotr9

PříspěvekZaslal: 28.7.2011 22:47 čt    Předmět: Citovat

Přidávám slíbené fotky v krabičce....

frydek665

PříspěvekZaslal: 28.7.2011 23:02 čt    Předmět: Citovat

Hezký model i krabička. Jen malá připomínka k názvu stáje a vozu. McLaren by mělo být jak s velkým "M", tak i s velkým "L".
samotr9

PříspěvekZaslal: 28.7.2011 23:19 čt    Předmět: Citovat

Máš naprostou prvavdu,pořád jsem si říkal,že tam něco nehraje Laughing
opravím.....fotky už dávat nebudu. Krabička je inspirována od Cashpicka,ale upravená,zvětšená a oblepená samoleící fólií,chci si modely takhle nechat a věšet to na zeď...tak snad to bude vypadat dobře...
makr

PříspěvekZaslal: 31.7.2011 19:41 ne    Předmět: z Citovat

A já se jen tak trošičku pozeptám... Ta fotka zezadu je taková zvláštní. Pořád se mi zdá, že ti ty zrcátka šilhaj. Neni u nich stejnej problém, jako u Ligier JS5, že by byly opačně? Nejen, že sou "naladěný" dost vysoko, ale ta horní hrana je s menším "obloučkem, než dolní a to se mi zdá obráceně.
A při pohledu zpředu chce zadní křídlo trošku přihnout na stranu. Oproti komínu to chce malinko "zprůměrovat". Ten komín je totiž z (tuším) pravý strany trošku zmáčklej a to ho hodilo drobet ke straně a vůči křídlu to ruší.
A levý přední závěs je nějaký dole zmačkaný. Když na něj zespoda kápneš vteřiňák a srovnáš, bude to dobrý.
A ještě malinkej dotaz: Opět při pohledu zezadu se mi zdá pravý zadní kolo jakoby vykloněný nahoru. Je to zdání, nebo tě stejně jako mě občas pozlobí souosost u vnitřního a vnějšího disku?
Jo a prosimtě, nenech se tim, co píšu vytočit. Jen se ptam..Může to bejt jen úhlem pohledu z fotky. Třebas.
Martin
samotr9

PříspěvekZaslal: 31.7.2011 20:07 ne    Předmět: Citovat

Vytočit se nenechám Very Happy Každá kritika,pokud má hlavu a patu je brána kladně.Dlouho jsem nestavěl,takže výtky a připomínky jsou vítány.

S těmi zrcátky netuším,nalepil jsem je podle návodu a je možné,že mají být naopak,nestudoval jsem jak vypadaly v reálu.
Křídlo je srovnané, hodně to dělá ta fotka,koukal jsem jak to vypadá v reálu a je to rovné. To zmáčknutí komínu tam je,ale netuším kdy vzniklo,nejspíš jsem to příliš přimáčkl při lepení na celek,ale komín je rovný,což mě také zaráží. Rolling Eyes
To přední rameno,není zmačkané,ale blbě jsem to k sobě přilepil a vznikl mi zub,zkoušel jsem to srovnat,ale vypadá to z určitého úhlu hůř než to ve skutečnosti je,tak jsem to nechal.
A ohledně kola...je to můj problém od samého začátku modelaření,prostě pokud stavím na kola,tak se mi téměř nikdy nepodaří chytit kola tak,aby seděla jak mají...chci na další formuli přejít pásky a bumbírování,tak snad to zlepším,ale kolečka to je můj celoživotní boj
Laughing
makr

PříspěvekZaslal: 1.8.2011 19:09 po    Předmět: k Citovat

S kolama taky zápasim. Ale vyřešil jsem to po svém. Sice ne papírově, ale to mi fakt nevadí. Možná si viděl mý Toro. Tak tam mam kolečka vysoustružený z buku a fakt se mi moc líbí. Můžu bombírovat jak chci a tenhle efekt stejně neudělam. Neřikam, že to nejde, ale na soustruhu jsem měl kolo za 3/4 hodky a z papíru bych to šmudlal ještě teď a s daleko většími nervíky:-)
I teď, na Radovo Brabhama, mam kola připravený. Tentokrát ale jen po jednom kuse. Jak přední, tak zadní a pokusim se je odlejt, abych měl i na pozdější další verzi, která měla kola stejný. A protože sem páchal i paprskový disk, nechce se mi pro pracnost dělat ještě to druhý. Sem prostě lenochy..
A když dělam současně 4 Williamsy, tak když se mi "Brabhamácká" verze kol zdaří, u Willů udělam to samý..
Díky a ať se ti daří!
Martin
samotr9

PříspěvekZaslal: 8.8.2011 0:25 po    Předmět: Citovat

jj....tvůj vysoustužený bok jsem viděl,zajímavé, a líbilo se mi to,já zrovna dokonávám svoje dílko,než půjdu na další formuli a tam jsem zkoušel TEOvo kola bez bompírování,ale podobný postup a až si pořídím OLFA kružítko,budu mít podobně pěkná kola jako TEO....Tvoje jsou fajn,ale mám u nás problém sehnat 140-160g/m2 papír a ještě hledat někoho kdo mi udělá formy na boky kol....díky,radši to zvládnu sám... Very Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika - sport & F1 / Racing cars Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

Přejdi na: