Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vrak bitevní lodě Bismarck / vlastní model / 1:300
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bedatruhlar

PříspěvekZaslal: 17.6.2011 22:00 pá    Předmět: Citovat

Magor,magor,magor Very Happy Smile Very Happy Smile
odloženo:SA-6 KUB ANGRAF
hotovo : e 514 a mnoho dalších
-------------------------------------------------------
"Bijte je pražákéééé, hanba Sparta!"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
norad

PříspěvekZaslal: 18.6.2011 17:10 so    Předmět: Citovat

Paradoxně asi nejvíc dostupných fotek vraku Bismarcka jsem našel na webu zabývajícím se jeho protivníkem Hoodem http://www.hmshood.com/hoodtoday/2001expedition/index.htm .

citace:
....ani po prvotní obhlídce expedicí v roce 2002 nebylo nalezeno větší poškození....

Podle fotek chybí velká část obšívky pod úrovní bočního pancíře na pravoboku. Délkově zhruba pod celou přední nástavbou až po konec komína. Podle odborníků měly plechy odpadnout při nárazu vraku na mořské dno.
Toho poškození si podle mně musel všimnout i doktor Ballard při nalezení vraku, je to díra jak do .... Jenom mi není jasné proč se o něm zprvu vůbec nezmínil.
Ale ještě níž situované sekce kde měla podle svědků loď zasáhnout torpéda z HMS Dorsetshire jsou zabořené v sedimentech celé.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JoskaM

PříspěvekZaslal: 19.6.2011 12:50 ne    Předmět: Citovat

Hm, tak o tom není v knížce ani zmínka, koukám, že ještě budu moci řezat. Co mě třeba zaráží, že mnoho poškození na "upravených fotkách"jednou je, jednou není. Například ta prasklina mezi první a druhou věží. Stale čekám na druohou odpověď od Thomase, kdy jsem se ptal na nějaký souhrn poškození trupu.
Norade díky...
norad

PříspěvekZaslal: 19.6.2011 16:47 ne    Předmět: Citovat

No když odhlédnu od té chybějící obšívky která měla odpadnout při nárazu Bismarcka na dno (je i možné že šlo o plechy již poškozené torpédy) tak samotný trup příliš poškozen není. Je to dáno samotnou podstatou AP granátů, tedy probořit pancíř a vybuchnout se zpožděním. Na povrchu je tak relativně malá díra a uvnitř trupu pěkný svinčík.

Jinak ten boj nebyl Brity veden na optimální vzdálenost. Těžká děla měla minimální, často nulový náměr a podle očitých svědků se hodně granátů odráželo od vodní hladiny a tyhle "žabky" pak cíl přeskakovaly nebo zasahovaly pouze nástavby. Při boji na větší vzdálenost by však granáty procházely spíše palubami do nitra trupu. Na podobný zásah třeba dojel i Hood
JoskaM

PříspěvekZaslal: 19.7.2011 19:57 út    Předmět: Citovat

Poslední příspěvěk byl před měsícem, no aspoň vidíte kam může člověka zahnat práce a rodina...
Ani nevím co psát, snad poděkování Noradovi, neboť o té největší díře není v knížce ani zmínka. Teda já ji nečetl, ona je v původním znění bezu titulků Laughing tak či tak jsem u první nástavby.není sil.
PS - vím, že trup je má propadliny, ale co...tam budou krápníky..barva je flekatá, a co chcete po 70ti letech pod hladinou.

norad

PříspěvekZaslal: 1.8.2011 19:41 po    Předmět: Citovat

Tak mně jen napadlo, budeš dělat i interiéry barbet? Přece jen jsou to dost velké konstrukční celky.
JoskaM

PříspěvekZaslal: 1.8.2011 22:21 po    Předmět: Citovat

NO musím, ty otvory jsou dosti velké, ale copak tam je? ozubený věnec a pak jen "konické válce" dolů, ne? mám pár řezů, ale máš li něco více, určitě se nebudu zlobit, i když návrat k Bismarckovi až někdy v září. jde to pomalu, vždy musím naznačit plastičnost, pak otvory, pak poškození a zaťaplání vnitřku, a to celé chatrné dát do kupy.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

Přejdi na: