Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Arado 196 / Maly Modelarz / 1:33

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Letecká a kosmická technika / Aircraft, space ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Skřítek

PříspěvekZaslal: 4.6.2011 19:17 so    Předmět: Arado 196 / Maly Modelarz / 1:33 Citovat

Ahoj, po delší době jsem se rozhodl zase do něčeho střihnout. Docela dlouho jsem váhal nad tím co to bude, ale nakonec jsem se rozhodl pro toto pro mne zajimavé letadélko. Vzhledem k tomu, že je to moje premiéra s polskými modely, neočekávám kdovíjakou kvalitu zpracování (z mé strany) a budu rád, když se mi jej vůbec podaří dokončit.
Arado 196 jsem si vybral záměrně a to především z těchto důvodů:
1. Hydroplány se nevyskytují tak často a myslím si že je to škoda, téma by tedy mohlo zaujmout i další (lepší) lepiče,
2. modýlek vypadá relativně jednoduše, takže je reálná šance, že se dočká dokončení (z mé strany),
3. není to zase tak obrovský model, takže se mi snad i vleze na poličku (doufám).

Nyní náhled na sešit modelu:

Doufám, že jako takové malé představení to stačí, teď se jdu pustit do stavby, bude to trvat delší dobu (jsem pracující člověk), tak mějte trpělivost, jinak budu rád za každou reakci (ať už pozitivní či negativní) a taky za případné rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Stuler

PříspěvekZaslal: 4.6.2011 23:19 so    Předmět: Citovat

Je pravda, že zlepený hydroplán som ešte nevidel, osobne som na túto stavbu dosť zvedavý. Tiež sa rád pozriem, aké je to zlepiť prvý poľský model, keďže tiež by som to rád v budúcnosti skúsil, takže budem stavbu sledovať a držím palce Wink
JoskaM

PříspěvekZaslal: 5.6.2011 12:41 ne    Předmět: Citovat

Velmi zajímavá předloha, těším se na ni.....inu pár lodičkářů ji už lepilo, ale v trošku jiném měřítku...1:200 Very Happy Tak tady bude větší. mám ho jako 1:48 v plastu.
Určitě budu sledovat!
Skřítek

PříspěvekZaslal: 5.6.2011 13:06 ne    Předmět: Citovat

Tak první dojmy ze stavby jsou docela rozporuplné, narazil jsem totiž hned ze startu na jeden nepříjemný problém, týká se papíru. Nevím jestli je to přílišnou hrubostí nebo stářím, ale strašně se třepí a při ohybech se dokonce jako vrství (jako že se oddělují jednotlivé vrstvy papíru), což je velmi nemilé a znepříjemňuje to práci.

Jinak jsem zahájil stavbu, jak už to tak u letadélek bývá, kokpitem, který moc detailů nepobral a zvažuju zda budu nějak "tunit" a udělám průhledný překryt kabiny, nebo to nechám tak a udělám jej zakrytý (neprůhledný), tady budu velice rád za vaše názory.

Na okraji kokpitu je vidět jak se papír vrství Sad

Zatím toho moc není, ale nebojte se, časem toho bude přibývat Smile, protože momentálně je hotová pouze část předního kokpitu, zadní je trochu složitější takže mi zabere více času.
Stuler

PříspěvekZaslal: 5.6.2011 13:25 ne    Předmět: Citovat

Sám som síce nikdy nič papierové s interiérom nezlepil, no podľa mňa ak je možnosť, čo je síce stále, ale priamo ponúknutá od výrobcu, treba ju využiť. Prehľadná kabína, aj keď kokpit nie je bohvieako detailný, je jedna z vecí, ktorá posunie model o úroveň vyššie.
Skřítek

PříspěvekZaslal: 10.7.2011 16:51 ne    Předmět: Citovat

Po delší odmlce (pracovní), jsem zpět s malinkým progresem ve stavbě modelu. slípnul jsem zadní část kokpitu (místo pro navigátora a střelce v jedné osobě), držák kulometu je zatím nekompletní, neboť jej budu pasovat až na hotovou zadní část trupu.

Fotky jsou bohužel v horší kvalitě, ale pro ilustraci snad postačí.

Bohužel se stále častěji potýkám s ne úplně ideální papírem, který se neustále třepí (patrnější je to především u menších dílků a ohybů) a s celkovou nepřesností, kde bohužel docela tápu i co se plánku týče. Textový návod nestojí za řeč a obrázková část návodu bohužel nevistihuje zrovna ty podstatnější části tak jak by měla.

Byl bych tedy rád, pokud by mi někdo poradil, kde najít nějaký report o stavbě tohoto letadélka, hledal jsem ale nenalezl, přitom hotových modýlků je na netu k vidění dost. Jde mi hlavně o přední část kokpitu, tedy přesněji překryt s přístrojovou deskou a pak prostřední část kde mi není zcela jasné jak má být přilepen díl vnějšího "opláštění" trupu. Za každou radu předem díky.
vojta78

PříspěvekZaslal: 10.7.2011 17:01 ne    Předmět: Citovat

Pěknej kousek. Jsem zvědavý na postup Pokud vím, bylo to letadlo, které bylo katapultováno z bitevní lodě Bismarck. Součást jeho arsenálu.
Rohlos

PříspěvekZaslal: 10.7.2011 22:17 ne    Předmět: Citovat

To máš Vojto recht, ono bylo totiž katapultováno z většiny těžších německých lodí. Jsem moc zvědavej na přesnost vystřihovánky u Malyho Modelarze...

Tak ať se daří. Wink

3.BAP
bedatruhlar

PříspěvekZaslal: 10.7.2011 22:52 ne    Předmět: Citovat

Tak já k tomu něco dodám
třepení :Vyzkoušej arch před vyřezáním stříknout fixativev lepší se to retušuje bo přetažení jde lépe setřít a tahrana by se neměla tolik třepit
přesnost : je to Malý modelář předpokládám že tam moc přesnosti nebude,ale za 100kč co bys chtěl, nemusí to být pravda je několik kouskou od MM co sedí dobře
kokpit : čirou kabinku určitě zkus modelu to hodně přidá
JE TO ZAJÍMAVÁ PŘEDLOHA A BUDU TI DRŽET PALEC KE ZDÁRNÉMU DOKONČENÍ

zatím čau Beda
odloženo:SA-6 KUB ANGRAF
hotovo : e 514 a mnoho dalších
-------------------------------------------------------
"Bijte je pražákéééé, hanba Sparta!"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Skřítek

PříspěvekZaslal: 11.7.2011 20:47 po    Předmět: Citovat

Opět malinký posun v před, je až s podivem jak mi tento "jednoduchý" aeroplán dává zabrat, nicméně jednou jsem se do něj pustil tak jej i dokončím Very Happy .

Vzhledem ke spoustě nepřesnostem ( a těď nemyslím jen tvarovým, je to blíže k maketě než k modelu), je to pro mne skvělá příležitost naučit se alespoň trochu retušovat, více než pokazit to nemůžu Wink , a taky budu malinko uprovovat jak pilotní tak i navigační a střelecký prostor. Beru to spíše jako model na naučení a pochopení polské konstrukce, sice to není tak jednoduché jak jsem očekával, ale o to větší to pro mě bude výzva k dokončení. V nejhorším případě z něj bude potápějící se vrak v hlubinách oceánu (což by mohlo vypadat zajímavě, ale bylo by to hodně složité).
Skřítek

PříspěvekZaslal: 12.7.2011 13:58 út    Předmět: Citovat

dneska jsem měl v plánu dokončit zadní část trupu, ale musím si dát nucenou pauzu, aby model neletěl do koše, momentálně řeším jak opravit polámaný papír na posledním slepeném segmentu, technologický postup byl stejný jako u všech ostatních segmentů, ale přůměr "roury" je menší a papír to jaksi nevydržel a popraskal, na prasklých místech se krom oddělující vrstvy s barvou, vytvořili i zlomy, které asi nepůjde zamaskovat, popř. mě nenapadá jak, pokud máte na toto nějaké řešení, budu rád za pomoc.

Skřítek

PříspěvekZaslal: 14.7.2011 12:55 čt    Předmět: Citovat

tak jsem opět trochu blíže k cíli, jen tak přirovnáním nasucho jsem vyzkoušel jaký to bude macek (podložka je 44*30cm), do šířky to už asi neporoste, zato do délky určitě, jedna ještě nemám zpracovaný motor, a i plováky budou dost přesahovat příď, trochu mám ale obavu abych udržel geometrii - snad se mi to ale podaří.

dnešní sada fotek je tedy jen ilustrativní, a aby nebyly takové nudné, přihodil jsem na ně i část osádky tohoto samolotu Smile

vody

PříspěvekZaslal: 30.7.2011 21:31 so    Předmět: Citovat

K těm popraskaným hranám. V místě ohybu musíš rub lechce naslinit (namočit) a opatrně vytvarovat kolem kulatého předmětu (štětec, tužka....) potom to nebude dělat ty hnusný zlomy. Jinak chybama se člověk učí Very Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Letecká a kosmická technika / Aircraft, space ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: