Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Supermarine Spitfire LF Mk. IXE / ABC- R.Vyškovský/DOKONČENÉ
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Letecká a kosmická technika / Aircraft, space ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Stuler

PříspěvekZaslal: 22.6.2011 15:18 st    Předmět: Citovat

V posledných dňoch som dokončil chvostové plochy a spojil oba celky. Prejavila sa trošku nepresnosť pri spájaní trupu. Viac povedia priložené fotky:

Najbližší progres bude až o nejaké 2 týždne, až sa vrátim z brigády od bratov čechov.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa F.
Administrátor

PříspěvekZaslal: 22.6.2011 16:04 st    Předmět: Citovat

Je úžasné, že se pereš s touhle vyškovánkou, která už je dost překonaná - držím pěsti.

Jen poznámka k té roztomilé kuchyňské desečce - ta je skvělá na krájení uheráku a tvrdého sýra, ale rozhodně ne na přesné řezy u modelu. Hoď ji do pece nebo mamušce zpátky do kuchyně a pořiď si pořádnou modelářskou podložku - budeš mrkat, jaký je to rozdíl při vyřezávání Wink.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Stuler

PříspěvekZaslal: 22.6.2011 16:32 st    Předmět: Citovat

Ten model sa mi páči, je to moje prvé lietadlo, navyše je to pre mňa výzva a radšej sa budem učiť na týchto starších modeloch. Aj tak pri tom počte chýb, čo robím, som rád, že nepŕznim nejaký poľský model, za ktorý by som vyhodil ťažké peniaze Very Happy Čo sa týka podložky, už dlhší čas pozerám všeobecne na náradie, s ktorým pracujú skúsenejší modelári, a zrejme si začnem objednávať okrem podložky aj skalpely alebo modelárske nože.
Stuler

PříspěvekZaslal: 12.7.2011 18:54 út    Předmět: Citovat

Patlal som patlal, a strastiplne so slzami v očiach som dokončil trup a krídla.

Priznám sa, že by som najradšej ten model už mal za sebou, ale keď som ho načal, tak ho aj dokončím Smile
Standa F.
Administrátor

PříspěvekZaslal: 12.7.2011 22:54 út    Předmět: Citovat

Tak to je poprvé za 38 let co slyším, že model od RV nerozdal notnou porci radosti a opojného pocitu z díla Very Happy - vytrimaj, predsa nepodľahneš takej milej farebnej strihánke! Smile

Ak dovolíš, dám ti tu zopár motivačných pikčrs ...

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Stuler

PříspěvekZaslal: 13.7.2011 8:14 st    Předmět: Citovat

Ďakujem za obrázky, tieto kúsky sú naozaj podarené. Dávku radosti mi včera vzali zle zlepené krídla, ale hlava trošku vychladla a zdiaľky sa mi ten model páči Very Happy
Stuler

PříspěvekZaslal: 23.7.2011 20:09 so    Předmět: Citovat

Model je hotový a celkom sa naňho aj dá pozerať. Keďže som nikde nemohol nájsť diely k podvozku (a to som vymetal celú izbu hore nohami), nastavil som ho do letovej konfigurácie a už má aj čestné miesto.
Pri práci som sa dopustil množstva chýb, najviditeľnejšou sú asi skoky pozdĺž krídla a zapraporované vrtule (vyzerajú skoro ako turbofan ). Embarassed
Aj keď sa zdá, že som počas stavby na model trošku nadával, pravdou je, že som si lepenie užil, a bol to pre mňa zaujímavý zážitok, pretože je to moje prvé lietadlo.
Aby som len nekecal, prikladám fotky (pre silné žalúdky).

Martinus

PříspěvekZaslal: 23.7.2011 20:17 so    Předmět: Citovat

Gratuluju k dokončení Wink Spitfire je celkem profláklý a tak mě zaujala úplně jiná věc na fotkách - galéra Imperátor od L.Badalce. Sháněl jsem její fotky a v podstatě jediná sehnatelná je tato. Tvojí by moc slušelo dokončení a nafocení Very Happy Je to verze Albatros nebo Století vystřihovánek? Ale to jsem tady asi dost mimo téma Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Stuler

PříspěvekZaslal: 23.7.2011 20:37 so    Předmět: Citovat

Ďakujem ku gratulácii. Tá galéra je zo "století vystřihovánek" a nelepil som ju ja, ale môj nebohý otec. Niekedy ju snáď dokončím, ale ešte si na to netrúfam. Zatiaľ na ňu bude len padať prach.
Skřítek

PříspěvekZaslal: 24.7.2011 8:16 ne    Předmět: Citovat

Mě se to docela líbí, myslím že ses s tím popral a hlavně je důležité žes to nevzdal při prvotních problémech, ono ne vždy se daří a co se týče papíráků je to hodně i o zkušenostech ze stavby rozličných modelů (kdych měl prezentovat své první letadélka asi byste potřebovali kbelík). To že se ti trochu zdeformovali ty křídla je dáno papírem, který je v ABíčku přecijen slabší než u Albatrosek, takže za mě to máš pěkný Smile.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Letecká a kosmická technika / Aircraft, space ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

Přejdi na: