Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sd.Kfz.173 Jagdpanther / Mega Graphic / 1:35
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Howkey

PříspěvekZaslal: 1.7.2011 11:42 pá    Předmět: Citovat

Ta kulometná věž je takhle ve vystřihovánce, nic jsem na ní nedělal a docela mě to štve. Máš pravdu že vypadá úplně jinak:

Ovšem tenhle model je opravdu 3/5 obtížnost a tak kulaté části neexistují. Některé detaily jsou pěkně zpracované, většina detailů na hlavní části zeshora a vzadu na motoru jsou fajn, pěkně je udělané i dělo.

Našel jsem úžasnou stránku s fotkami:
http://pospec-blog.blogspot.com/2010_01_01_archive.html
Sd.Kfz.173 Jagdpanther - Mega Graphic - 1:35
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Howkey

PříspěvekZaslal: 3.7.2011 3:37 ne    Předmět: Citovat

Trochu pokrok, dolepena kolečka a pásy.
Arrow U pásů jsem trochu zariskoval a vyřezal jsem z nich okraje tak aby to nebyl jednolitý pás. Tahle možnost tam očividně je protože na kresbě jsou vyřezané.
Arrow Pásy jsem narýhoval oboustraně a několikrát je nalomil aby to vypadalo lépe jako dílky -> hodně to pomohlo.
Boční pláty na překrytí pásů s předním krytem trochu zaskočily mé amatérské schopnosti a pravá strana je mírně výš zepředu tanku. Trochu jsem korigoval ale z předního pohledu je to vidět.
Ve vystřihovánce je taky chyba, přední kryt kola je z vnitřního boku moc nízký a je tam díra, ve skutečnosti to krylo celek jak je vidět na fotce nahoře
No a tady zase pár fotek:

Mikuláš

PříspěvekZaslal: 3.7.2011 18:56 ne    Předmět: Citovat

Mimochodem, k čemu je ta "roura" na levém boku? Třeba bude někdo vědět... Díval jsem se do návodu a je to bez poznámky. S těmi pásy je to dobrý nápad, alespoň nevypadají jak po žehlení.

Když se mi poprvé dostal výtisk tohoto modelu do ruky, hned mne napadlo, že takhle by asi tvořil RV na počítači - ten dojem ještě umocnily návodné kresby, kde je inspirace RV dost zřetelná.
Howkey

PříspěvekZaslal: 4.7.2011 0:52 po    Předmět: Citovat

To je obal na čistící tyč používanou na vnitřní část děla. Je to vidět na většině německých tanků.
Pokud si dobře pamatuju tak Jagdpanther měl 2 verze a to buď na boku jako je zde nebo na zadní části příčně těsně před výfuky.
Howkey

PříspěvekZaslal: 19.7.2011 11:45 út    Předmět: Citovat

Takže postup nějaký je, pracuju na dělu. Problém je že dělo je strašně špatně rozvrhnuté, je dělané asi jako dezény u aut, přitom je jasné že v místě spoje na tak malém průměru by bylo hodně deformované.
Arrow Vyřešil jsem to tak že jsem si udělal centrální osu z 3mm kulatiny a na ní osazuju jednotlivé díly (narozdíl od ruských děl je toto členěné a někde je silnější).
Dále mám problém s výfuky, kde je jen papír a vypadá dost špatně, zkouším použít jiný materiál.

PS: Fotky zatím nejsou protože foťák je na dovolené Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

Přejdi na: