Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Viper Mark II Free model 1:??

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Stanley-cz

PříspěvekZaslal: 30.6.2011 20:10 čt    Předmět: Viper Mark II Free model 1:?? Citovat

Tak, konecne asi po roce jsems e rozhodl zde zaregistrovat. Probezne koukam na vase vytvory a finty a neprestavam zirat.. Very Happy

Prvnim prizpevkem zde bude Viper MKII http://members.home.nl/saarloos/index.htm
Trozku mi ujela geometrie trupu z vyztuhy, tak se to tezko dorovnavalo... Tiskl jsem to na Fotograficky papir 210gm/m2. Tak doufam ze se Vam to bude alespon trozku zamlouvat.. Very Happy

Je to muj prvni model po cca 10 letech tak me kdyztak v kritice hned nerozcupujte.. Very Happy Nepocitam male pokusne modely Puddle Jumper a pro kamose Peugeot 106
Rally z ABC

Tady ujela geometrie.. Sad

Mno a zde je vysledek.. Na fotografickem papiru to vypada celkem k svetu.. Very Happy Razz

Howkey

PříspěvekZaslal: 1.7.2011 1:14 pá    Předmět: Citovat

To vypadá jako lesklý fotopapír, když už tak bych použil matný asi, i ve filmu jsou takový křídový ty povrchny než lesklý. Jinak jsem na tom podobně jako ty (po 10 letech), máš to moc hezký i když se to moc leskne asi ale to je taky možná jen foťákem.
Jinak místo kartonu od bot používej spíš koupený bez vlnek uprostřed. Dá se koupit v nějakém světě papíru obvykle za 40-50 Kč za rozměr 700x1000 (mm) a vystačí ti to na 5 let. On se ten na boty pak kroutí nebo zmáčkne

PS: Ta stránka odkud to máš je supr, neznal jsem jí ani.
Sd.Kfz.173 Jagdpanther - Mega Graphic - 1:35
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Stanley-cz

PříspěvekZaslal: 1.7.2011 6:51 pá    Předmět: Citovat

Dal jsem to schvalne na lesklej. Ve vitrine to pak vypada snad i lip.. Very Happy
Co se tyce kartonu tak jsem vzal co bylo po ruce, vsak je to jen zkusebni model.. Very Happy Ale nikdy vic ho nepouziju, at sem ho rezal nebo strihal hrany se vzdy propadli.. Sad

Mam tu i Battlestar Pegasus na 13 stranek, 2 verze Cylon Ridera a Colonial Raptor. Tak sem na ne zvedavej zda se do nich taky pustim.. Razz

Ale Diky za kritiku.. Wink
B@F

PříspěvekZaslal: 7.7.2011 14:52 čt    Předmět: Citovat

Jo, vypadá moc hezky. Lesk nevadí, třeba zrovna vyjel z fabriky a ještě ho nestihli ušpinit Wink .

Co kulomety, budou? Bez nich je Viper takový nějaký bezzubý Smile .

S vlnitou lepenkou mám dobré zkušenosti, ale používám takovou tu tlustší, třímilimetrovou. Když se na skalpel moc netlačí (řežu vždycky minimálně na tři tahy), nepropadá se, a výborně se brousí i lepí. Jestli ale potřebuješ tloušťku 1 mm, tak je určitě lepší klasický plný karton.

Vzhledem k hodně tlustému papíru ti na čumáku vznikly dost výrazné schody mezi jednotlivými segmentu potahu. Chtělo by to místo klasických chlopní použít zespoda nalepené proužky, zkusím to nakreslit:
kód:
klasické chlopně:                  proužky zespodu:

--------------                    ------------- --------------
       -----------------                  -----------

Držím palce do dalších modelů!
Stanley-cz

PříspěvekZaslal: 7.7.2011 23:54 čt    Předmět: Citovat

Dikes, kulomety casem jeste dodelam. na tom fotopapiru se celkem blbe ohejbaj.

S tema chlopnema mas pravdu. U pristiho modelu to udelam jinak.. Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: