Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Panther G/GPM/1:25

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Michal78

PříspěvekZaslal: 13.6.2011 21:31 po    Předmět: Panther G/GPM/1:25 Citovat

Zdravím všechny na fóru.
Jsem tu prvně a tak vše zkrátím na minimum. Po dlouhém hloubání a jsem se rozhodl, že si zkusím taky nějakou tu šmikajdu. Celkově se jedná o můj 3 papírák, ale odvahu se prezentovat jsem našel až tady u modelu od GPM - Panther G. Stavba šla celkem od ruky, ale velmi pomalu, většinou jsem na to měl tak 1,5 hod denně mezi 21:00 - 22:30 a tak to jde taky poznat. Nejvíc mě asi dorazily pásy. U těch jsem strávil asi 2 měsíce a po napnutí jsem zjistil, že mi nepasujou oka na zuby hnacích kol Crying or Very sad . Místy mi připadá, že jsem tvořil spíš sci-fi model a to i přes celkem slušnou studii dobových fotografií (je vidno, že i přes to to nestačilo). Přikládám pár fotek ze stavby a pohled na hotové dílko. Tak zatím vše, koukejte, kritizujte - snesu dost a rád se přiučím.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IceZero

PříspěvekZaslal: 13.6.2011 21:37 po    Předmět: Citovat

no myslím že na poprvý to není zase špatný, spíš naopak. možná ti ostatní trošku nepochválí to pozadí modelu, ale to přijde časem určitě... Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
koppik

PříspěvekZaslal: 14.6.2011 0:02 út    Předmět: Citovat

Tak vítej Wink

Máš to pěkné, čisté. Ač pásová technika není můj obor, tak se mi nezdá, že bo to šlo šejdrem. Příště to fotnout na něčem alespoň jednobarevném ať to netahá oči jak píše IceZero a máš pěkně našlápnuto.
Michal78

PříspěvekZaslal: 14.6.2011 19:04 út    Předmět: Citovat

Dík za v celku pozitivní reakce, ani jsem to nečekal Smile . S tím pozadím se příště polepším. Já to vlastně nefotil jako prezentaci, ale spíš jako jakousi upomínku, abych se po letech, až model padne v nějaké té bitvě, měl na co koukat. A přidám ještě jeden odkaz, snad nechodím s dřívím do lesa, ale mohlo by se to někomu hodit, tak si to nechci nechat jen pro sebe. Je tam snad vše, od lodí přes letadla a tanky.

http://anonymous-generaltopics.blogspot.com/search/label/Panther
štefíno

PříspěvekZaslal: 14.6.2011 19:09 út    Předmět: Citovat

Třetí model? Jakože si v životě slepil 3 modely? Tak to mě podoj Very Happy Klobouk dolů.
Michal78

PříspěvekZaslal: 14.6.2011 19:27 út    Předmět: Citovat

No kecal bych, že jsem nikdy nelepil, jsem odchovaný na ABC a mistru vystřihovánek R. Vyškovském, ale naposled jsem držel nůžky a lepil tak před 18 lety. O retuši jsem neměl tenkrát ani potuchy a opravdu jsem vše tvořil poctivě jen nůžkama, no však to taky byly výsledky (nejzdařilejší byl Sputnik a Prométheus ze Vzpoury mozků). Před rokem jsem si řekl, že trávit večery jde i jinak, no a po PzKpfw. IV Ausf. G (Modelik) a Jak - 3 (Modelik) jsem střihnul Panthera. Na obálce byla obtížnost 2/3, tak jsem to zkusil. jsem rád, že se alespoň trochu líbí, je to pro mě motivace k dalšímu modelaření, ale upřímně-po těch pásech a spousty koleček se pustím do nějakého letadélka.
a3sniper

PříspěvekZaslal: 15.6.2011 20:39 st    Předmět: Citovat

Názorný príklad toho že "iba" tretí model, môže byť super. Mne sa tento panzrik páči, vymodelované na 1*, jediné čo by som poradil je skúsiť vlastný povrch. Na takejto bezchybnej práci sa to pýta, a panzer bude ako skutočný. A aby som nezabudol.... ako si modeloval ten štít na maschinengewehr? (tá pologuľa) Vyzerá ako originál s pravidelnými tvarmi. Super robota. Dúfam že aj pochvala od patlala amatéra poteší Smile Teším sa na ďalšie výtvory.
Michal78

PříspěvekZaslal: 15.6.2011 22:07 st    Předmět: Citovat

Pancíř na MG na přídi jsem modeloval podle rad zdejších a zkušenějších stylem bombírování - naslinit a prohýbat dokud se mi to nelíbilo. Co se týče materiálu jsem dost experimentoval, mřížky na větrácích motoru jsem vyráběl z brusné mřížky na sádrokarton. Je to sice dost hrubé, ale v celku použitelné. No a na maskování jse použil námět od modelářů železnic - vyrazil jsem do lesa na kořínky a pak sypal a sypal. Kořínky jsou celkem pružné a dají se tvarovat jako drát (alespoň ty čerstvější). Lana jsem tvořil ze špagátku, co s ním vážou balónky na poutích - má to podobný vzhled jako ocelové lano (bavlnka mi přišla dost tenká). Tak tolik k některým konstrukčním prvkům.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: