Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jeep Willys / ABC - Richard Vyškovský / 1:24

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika / Small vehicles, cars
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 28.3.2011 11:27 po    Předmět: Jeep Willys / ABC - Richard Vyškovský / 1:24 Citovat

Ahoj všem,
již delší dobu na mě přítelkyně útočila ať nelepím domečky a bagry a ať jí slepím něco pořádného. Měla tím na mysli jeden z nejklasičtějších a velmi povedených modelů Mistra RV - Jeep Willys

4,5 stránkový model vyšel celkem třikrát, nejprve v ABC silných třicátých ročníků, posléze ve speciálu ABC "vylodění" a nakonec v Erkotypu. Volil jsem mezi verzí z vylodění a ABC verzí, kterou jsem měl doma jeden a půlkrát a nakonec jsem zvolil i za cenu horšího papíru tu klasickou abc verzi, kde se mi více líbila zelená, možná někdo namítne že omalovánková, barva.

Model se lepil dobře, byť dlouho. Zabral mi téměř dva měsíce a provedl jsem několik drobných vylepšení. Především vyřezání vzduchu na podvozcích a plastické pneumatiky se vzorkem. Poprvé jsem také použil na zasklení samolepící folii a šlo to celkem dobře.

Nyní je dobojováno, zbývá jen kulomet, ale do toho už se mi velmi nechce a tak to možná nechám bez něj, ten bazmek vpředu, který vypadá jak stožár na vlajku pak nebudu dělat určitě, nelíbí se mi Smile

Retuš starého papíru tradičně vytáhl blesk, ve skutečnosti mi přijde na mé poměry obstojná.

Ještě pár dalších:

A na závěr malý otazník: Zastavili se Američani v Plzni nebo si podali s maršálem Malinovským ruce v Brně? Twisted Evil

To musela být šílená práce! Přitom taková blbost! (Pelíšky Smile)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LARY

PříspěvekZaslal: 28.3.2011 12:07 po    Předmět: Citovat

Vidíš to, tobě se nechce lepit ten "stožár na vlajku", mimochodem to sloužilo jako ochrana proti nataženým drátům přes cestu,
ale to určitě víš a já nebyl schopný spatlat snad ani jeden kanystr.
Pěkně slepeno, trošku to prosvětluje na podvozku, ale vzorky na kolech model velice oživily.
Máš to spíš jako velitelsko zásobovací verzi a tam bych kulomet neřešil.
Poslední černobílá fotka je dost dobrá.
Už by Tě přítelkyně měla drcnout na nějakého poláka Wink !!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rybak

PříspěvekZaslal: 28.3.2011 16:32 po    Předmět: Citovat

Super, pěkná nostalgie. Tento model jsem lepil hned jak tenkrát vyšel poprvé.
Pěkně slepené. Ještě wranglera k němu.

PříspěvekZaslal: 29.3.2011 11:01 út    Předmět: Citovat

Díky moc za ohlasy!
Ve věci poláků ale zůstávám na zemi. Na nich bych se určitě zničil. Navíc mám rád (jako především domečkář) starou ruční kresbu a v počítačové jsem se dostal asi nejdál k Navrátilově bojovce.
A pokud jde o další objednávku, kterou je "potřeba slepit místo bagrů a tančíků, který patří do modrýho kontejneru Twisted Evil ", tak ta zní jednoznačně: Kostel v Břeclavi-Poštorné. Cool

To musela být šílená práce! Přitom taková blbost! (Pelíšky Smile)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
hukot16

PříspěvekZaslal: 14.6.2011 22:04 út    Předmět: Citovat

Pěkná čistá práce!.. Vzorky tomu dodali realný vzhled! Smile
Taky stavim především domečky a preferuju ruční kresbu, ale naposledy jsem zkusil počítačovou Dragunov 1:1 a byj sem spokojen.. Smile
A ten Kostel v Břeclavi-Poštorné výborná volbe! Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika / Small vehicles, cars Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: