Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Messerschmitt Bf 109E-7/Trop. / Halinski / 1:33

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Letecká a kosmická technika / Aircraft, space ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
scad

PříspěvekZaslal: 28.11.2010 19:37 ne    Předmět: Messerschmitt Bf 109E-7/Trop. / Halinski / 1:33 Citovat

Zdravím,
tak sem se rozhodnul říznout do tohoto letadla.

BF 109E-7 Trop
Délka: 8,83 m
Rozpětí: 9,90 m
Výška: 3,43 m
Prázdná hmotnost: 2037 kg
Vzletová hmotost: 2568 kg
Motor: Daimler-Bezn DB 601A
Maximální rýchlost: 555 km/h vv výšce 4000 m
Dolet: 660 km
Výzbroj: 2x20 mm kanóny MG FF/M, 2x 7,9 mm kulomety MG 17,do 500 kg bomb a přídavná nádrž s kapacitou 300 l

V "balení" se nachází dvě kamufláže. Já sem si okopíroval kabinu a žebra, takže si postavim obě verze. Jelikož si potřebuju ošahat a otestoval polskou konstrukci, stavim to ošklivější camo. Taky chci zjistit, jak sem na to se zkušenostma. Jestli na to vůbec mam Very Happy Plánuju mezka ala Brzdič - s motorem (Jen tý kvality lepení určitě nedosahnu Very Happy )

Foto kabiny mam jen jedno Sad Zapomínam fotit, protože to sedí jak pr... na hrnec. Když nepočítam broušení žeber, tak zatim problém nebyl. S retuší se pořád učim, tak mě za ní moc netrestejte.

BTW: Nějaká rada jak lepit obšívku? Někde se viděl, že se zkompletujou jednotlivé segmenty trupu a až pak se to slepí dohromady.... Je to dobrá technika? Jak to lepíte vy?

Naposledy upravil scad dne 6.12.2010 19:05 po, celkově upraveno 2 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 28.11.2010 19:51 ne    Předmět: Citovat

Já to lepil tak jak uvádí návod a je to ok. Jen ta část za kokpitem mě vyšla malá a tak jsem si řek že to tam narvu bez broušení a byla to chyba, lehce se mě prohla obšívka. Takže pokud ti někde něco nebude trochu pasovat na obvodu zabruš to. Smile
Jo a až tam budeš rvát motor možná bude zbyečný tam lepit ten setrvačník či co to je před motorovou překážkou, co jsi pomatuju, musel jsem skoro 1,5cm odříznou,t aby se to tam vše správně vešlo, ale to zjistíš podle obšívky. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
scad

PříspěvekZaslal: 30.11.2010 0:27 út    Předmět: Citovat

Brzdo díky za rady. Už mam nějakou představu jak tam ten motor budu dávat.

Také přináším dnešní malej postup. Po vzoru Brzdiče jsem vyřezal vzduch vepředu a jak pravil Brzda - Model to dost oživí. Nějak se na to nemůžu vynadívat Very Happy Sedí to krásně, jen ta retuš.... nějak mi kvůli retuši opticky vylezli spáry mezi segmenty. To je ale daň za to, že je to moje první letadlo. Zatim se mi daří a moje práce se mi líbí.

Fota vyfoceny snad pod lepším zdrojem světla. Víc už asi ze svého telefonu nevyždímam a foťák bohužel nevlastnim Sad

Tak vesele kritizujte, možná si z toho vemu ponaučení Very Happy
Vlcacka

PříspěvekZaslal: 30.11.2010 8:36 út    Předmět: Citovat

scad napsal:

Tak vesele kritizujte, možná si z toho vemu ponaučení Very Happy

Lep dál a nemel. Wink Žádnej učenej...říkám to pořád. Navíc se mi nezdá že bys tam měl nějaký brutální hřích, ale uvidíme jak budu chytrá, až se sama pustím do nějaké polské poletuchy. Wink
scad

PříspěvekZaslal: 2.12.2010 23:04 čt    Předmět: Citovat

Drobný pokrok....

Aby mi to nepřestalo bavit, pracuju současně na různých částí letadla. Motor je tak z poloviny hotový. Jen nevim, jak se zbavim tý barevný jednolitosti. Na uchycení motoru sem dával víc odstínů a nějak extra vábně to nevypadá Confused Asi to bude mezek po výměně motoru Very Happy

Dneska sem dodělal vrtuli a jsem na sebe celkem pyšnej. Akorát sem přebarvil listy, protože se nachází na stránce s kabinou (tu sem si okopíroval abych si mohl postavit obě letadla) a ten laser tisk mi štve.

Pak už jen nějaká drobotina, ale o ní příště.

BTW: Na těch dnešních fotkach to vypadá hnusněji, než to je v reálu, nevim čim to je Sad

A pro příznivce mezka doporučuju tohle

http://www.youtube.com/watch?v=ZB4w4tP7uzs&feature=related

Moc složitá angličtina tam neni a je to pěknej dokument.
JoskaM

PříspěvekZaslal: 3.12.2010 7:19 pá    Předmět: Citovat

Mě brzda taky říkal, že na výstavě vypadjí ty moje modely lépe než na fotkách.A to samé jsem mohl říci o svém druhém dítěti. po narození, ať jsi ho nafotil jak jsi chtěl, šklebil se jak čert.

Jinak zkus někde pohledat nebo se inspirovat jak motor vypadal - on to přeci jen byl jednolitý block, ale měl na boku pár hadic a drátů, i když zrovna z té pravé strany toho moc nebylo. Z druhé strany bylo turbo..
Jinak paráda - Ečko bylo prostě Ečko
štefíno

PříspěvekZaslal: 3.12.2010 7:26 pá    Předmět: Citovat

citace:
Na těch dnešních fotkach to vypadá hnusněji, než to je v reálu, nevim čim to je

No bude to asi tím, že na fotce se díváš na díl, který je dejme tomu 2x větší než originál. Takže tam vyniknou všechny chyby typu chlupaté hrany atd. Při použití blesku navíc změní barvu retuš, takže pak většinou svítí Wink
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 3.12.2010 10:54 pá    Předmět: Citovat

Popravdě mě se ten motor a ani ty nosný části moc nelíbí, možná bych to vyzkoušel slepit znova, mě to prospělo. Laughing

Chce si to pohrát s plastičností, některé hrany bych napustil sekunďákem a přebrousil.
Takto vypadal můj motor.

Koukal jsem že mám ještě nějaký skutečnýho motoru, tak ti je můžu když tak poskytnout.
scad

PříspěvekZaslal: 3.12.2010 22:05 pá    Předmět: Citovat

Nesmělý pokus o motor č. 2 Confused

Na fotce je vidět únik lepidla..... v reálu skoro neviditelný Sad Jinak Brzdo sekundové lepidlo není pro mě. Nerad s nim pracuju u papírových modelů.

Na Brzdovo motor to neni, ale on má zkušenosti na mnohonásobně větší úrovni než já... Micro drátečina taky není moje silná stránka, jsem rád za to, co sem udělal. Motor ještě neni hotovej, ale rád uvítam další připomínky... vždy mě to tak nějak nakopne Smile

JoskaM: no, inspiruju se Brzdovo stavbou, takže na rálné fota je nesmysl se dívat Very Happy
Štefíno: Dává to smysl s tim zvětšením... díky
JoskaM

PříspěvekZaslal: 3.12.2010 22:08 pá    Předmět: Citovat

V pohodě i Já zírám na brzdovi a nejen jeho výkony. Prostě zkoušením se musíme dostat tam kam oni, ne?
Držím palce a sleduju.
scad

PříspěvekZaslal: 3.12.2010 22:26 pá    Předmět: Citovat

Tak ještě jedna fotka: suchý test....

Myslím, že to v trupu zas tak hrozně nevypadá. Co si myslíte vy?

BTW: Jak děláte vrtuli? Lepená, nebo s možností rotace?
scad

PříspěvekZaslal: 13.12.2010 0:03 po    Předmět: Citovat

Tak sem drobet pokočil. Skoro vůbec sem neměl čas Sad a tak jen minimální postup.

Motor už je na místě a chybí na něm jen víčko nádře a chladič dole pod motorem. Začal sem dělat křídla a zvolil sem špatný postup lepení... Je to boj a zdá se mi, že chyba v kostře křídel přetrvala (nesedící povozkové šachty). Jediné co vim je, že od příště letadla jen s laser doplňkama. Vůbec mi to nebaví řezat a brousit Sad Navíc na tu druhou camo už vim, na co si dávat pozor a kde zvolit jiný postup lepení. Snad ta druhá camo bude lepší.

Tady malá ukázka že se neflákam Very Happy

Na 10. model v mé kariéře si ale myslim slušnej výkon Smile
scad

PříspěvekZaslal: 16.5.2011 22:19 po    Předmět: Citovat

Po pár měsících nějaký ten postup.

Nějak se vytratila chuť na tento model. Štefíno mě ale navnadil a já se rozhodl něco udělat. Už jen dodělat výškovky, klapky, podvozek, překryt, chladič a hromadu drobotiny okolo celého letadla.

Foto opět hrůza, musim to nafotit zítra během dne. Teď večer je to fakt hrůza. Až bude model hotov, nafotí mi to kámoš něcím kvalitnějším, takže se nebojte Smile

BTW: Co se týká retuše, tak uznávam to, co Gen-d. Spíš jednotlivé díly přiznávam, než se je snažit zamaskovat. Retušutu tedy celé letadlo jednim odstínem Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Letecká a kosmická technika / Aircraft, space ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: