Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

PBR 400R / WanRayen - free / 1:25

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Alda C.

PříspěvekZaslal: 3.5.2011 17:29 út    Předmět: PBR 400R / WanRayen - free / 1:25 Citovat

Zdravím vespolek,

neodolal jsem a začal stavět tento free model od WanRayena. V jeho vlákně se dočtete i základní informace o tomto stroji. Model lze získat zde. Vybral jsem si ho proto, že je to jednak zajímavá předloha, a taky abych si na něm vyzkoušel a osvojil podlepování kartonem, broušení hran, barvení, zasklívání, interiér a spoustu dalších věcí. Lepit budu ve volních chvílích, takže žádná závratná rychlost (stroj času nemám). Tisknul jsem na papír 160g/m2.

Foto předlohy

Stavbu jsem zahájil základním rámem. Díly 1a a 1b jsem podlepil 1,5mm kartonem, obvodový plášť z dílů 1t a 1u jsem už ale nepodlepoval. Místo toho jsem na obvodové hrany nalepil taky 1,5mm karton, potom díly 1a a 1b spojil a olepil obvodovými pásky.

Pak jsem zkusil hrany napustit sekunďákem.

Pokračoval jsem druhou částí. Zatím jsem použil díly 1f, 1g, 1h, 1j, 1k, 1l, 1m a 1v. Díly 1i ještě nemám nalepené. Podle návodné kresby se mi ale zdá, že je asi prohozené označení dílů 1m a 1v a poloha dílů 1v uvnitř neodpovídá poloze ve zkušebním modelu. Protože to ale bude zavřené víky 1n, tak to nejspíš předělávat nebudu.

Dále se mi trochu hádalo napojení čela 1j na horní díl 1g. Vadilo mi tam podlepení obou dílů. Vyřešil jesm to seříznutím dlouhé strany 1j o 1,5mm. Taktéž jsem trochu v díle 1j rozšířil výkroj, abych tam narval 1. část.

Tady už je 1. část zkusmo přebroušená a obě části jsou napasované nasucho do sebe.

To je zatím vše.
PI

PříspěvekZaslal: 3.5.2011 21:03 út    Předmět: Citovat

Pěkná práce. Dej si bacha na napouštění sekunďákem - u Schienenwolfa jsem to na některých místech zkoušel a po přestříkání je plocha pokrytá sekunďákem vidět (pracoval jsem s akrylátovkama).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Alda C.

PříspěvekZaslal: 3.5.2011 22:13 út    Předmět: Citovat

Aha, díky za radu.
JoskaM

PříspěvekZaslal: 5.5.2011 6:25 čt    Předmět: Citovat

Napusti, přebrousit. Jediná změna co jsem zaregistroval, bylo, že se papír následně začal chovat jako "plast" např. v vodovkama, nebo s herkulem nechtěl mít následně nic společného. Jinak je to fajná vychytávka.

PS - zajímavá předloha!
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: