Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Minibox Oprava mostu / 1:300 - HOTOVO
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ml407

PříspěvekZaslal: 23.3.2011 16:56 st    Předmět: Citovat

Tak to je přesně následek toho, co jsem myslel. Jenom mě zabolelo, jak složitě jsem se to snažil popsat a jak jednoduše to šlo jednou řádkou textu popsat... Cool
Dle matematických zákonů platí nepřímá úměrnost - čím větší je měřítko, tím méně místa ve vitríně zbyde. A jak řekl klasik: "může se Vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co s tím můžete dělat..."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Col.P

PříspěvekZaslal: 23.3.2011 20:20 st    Předmět: Citovat

Dobrá, dobrá až budu dělat neco dalšího tak si senežu dostatečny podklady a nebo to sem nebudu davat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VZadak

PříspěvekZaslal: 23.3.2011 20:36 st    Předmět: Citovat

Radši bychom, abys to sem dal a bylo to dobře. To vyložení jeřábu je opravdu hloupost. Koukni na stránky APB a v týhle poloze jeřáb nikdy neuvidíš. I kdyby byl bez příhradového krakorce, stejně by byl daleko a převalil se. O tom téměř vodorovném krakorci ani nemluvě.
Při takto těžkých břemenech obzvlášť musíš do ramene vnést co nejmenší ohybový moment, jinak se buď zhroutí rameno, nebo se jeřáb překlopí. U těžkých mostů se navíc většinou krakorec již nedává, už nemá oproti teleskopickému ramenu dostatečnou nosnost. Ikdyž to zvedá příhradový pásový jeřáb, všimni si, že nikdy nemá další krakorec, výjimečně jenom kraťounký pro oddálení břemene od ramene. Chce to prostě jednodílné rameno, co nejvíce svislé a břemeno je udržováno v poloze proti otočení popruhy, které drží dělníci.
V tvém případě by stál jeřáb s největší pravděpodobností dole na silnici a k němu by byl přistaven návěs.

Neber to prosím jako buzeraci, je to na pohled moc pěkný, ale ten jeřáb určitě předělej. Vpadá to hrozně.

Několik takovýhle modelů mají v muzeu silnic a dálnic ve Velkém Meziříčí. Docela by se tam hodil.

Ať se ti daří. VZ
Moderátor

PříspěvekZaslal: 24.3.2011 12:50 čt    Předmět: Citovat

Col.P to dělal podle mě hlavně na efekt a chtěl využít celou vystřihovánku, to posunutí jeřábu blíže k mostu by tomu určo pomohlo, ale jako celek se mě to moc líbí. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

Přejdi na: