Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vario LF2 / 1:25 / Vlastní stavba / BETA / pomalé :)

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
domitea

PříspěvekZaslal: 11.3.2011 21:50 pá    Předmět: Vario LF2 / 1:25 / Vlastní stavba / BETA / pomalé :) Citovat

Zdarec,

když jsem viděl zde prezentovanou 105n od Modeliku, napadlo mě, že si taky něco udělám a padla mi do oka tramvaj Vario LF2. Pokusím se z toho udělat free vystřihovánku ve stylu Modeliku Smile . Jen menší upozornění:

Arrow Tramvaj jsem viděl pouze na fotkách, takže vítám jakékoliv postřehy od těch co ji viděli naživo
Arrow Má první vystřihovánka a vůbec nováček kolem papírového bastlení, takže různé postřehy vítám

Jak má asi vypadat

Naposledy upravil domitea dne 15.3.2011 20:19 út, celkově upraveno 2 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
domitea

PříspěvekZaslal: 15.3.2011 18:55 út    Předmět: Citovat

Menší postup

Rhino se teprve učím, takže tam určitě budou chyby od začátečníka. Smile

Je to barevné na rozlišení:
Modrá - kola
Zelená - osa
Červená - rám

Prosím, přispějte svoji troškou do mlýna Smile
Filip M.

PříspěvekZaslal: 17.3.2011 21:58 čt    Předmět: Citovat

Ne že bych Ti nevěřil, ale nevybral sis na začátek složitý model? Už na fotkách ta tramvaj nevypadá jednoduše. A jestli chceš udělat model i s vybavením uvnitř... To nevypadá zrovna snadno Twisted Evil
štefíno

PříspěvekZaslal: 17.3.2011 22:13 čt    Předmět: Citovat

Fíha, na tohle bych si netrou ani já. Nicméně držím palce Wink
balu11

PříspěvekZaslal: 17.3.2011 22:51 čt    Předmět: Citovat

Ahojky Domiteo. Nevím, jestli jsem zrovna ten správný povolaný, abych se mohl vyjádřit k této stavbě. Jen bych zde spíše sdělil svou osobní zkušenost. Je fakt, že v Rhinu nedělám, dělám v Corelu, to je 2D program. V současné době dělám na motorovém voze M 131, známý jako Hurvínek. Začal jsem na něm dělat před rokem, také nesmírně nadšený, že budu moct nabídnout modelářské veřejnosti hezký model i v dowolandu. Mám docela dobré plánky tohoto vozu a cca 160 fotografií, hlavně z montážní jámy z remízy. Nakonec jsem to odložil, protože nemaje zkušenosti s projektováním takovéhoto modelu, nemaje zkušenosti s papírem jako stavebním materiálem, jsem se dostával do slepých uliček v řešení provedení takovéhoto modelu. Ono je totiž rozdíl si něco namalovat a narýsovat a pak to uvést v život, to znamená postavit model, musíš uvažovat, zda to co jsi si namaloval, je také proveditelné v té praktické části, tedy ve stavbě modelu, týká se to hlavně detailování modelu. A to nemluvím o návodu stavby takovéhoto modelu, protože udělat ten návod tak, aby byl srozumitelný ostatním modelářům a mohli podle něj stavět, je práce neskonale nudná, zdlouhává a přitom dost složitá. Ono totiž není moc příjemné, když chceš vyříznout, vytvarovat či přilepit nějaký díl a hoďku koukáš do návodu a snažíš se pochopit, jak to autor myslel s tím dílem stavby. Tak jsem udělal Invictu, která jako model je mnohem jednodušší a to jak v kresbě a rýsování vystřihovánky, v napsání návodu stavby, tak i v samotné realizaci modelu, a přesto se mi tam podařilo nasekat chyby, ale získal jsem alespoň nějakou zkušenost v této záležitosti. Teď jsem se k tomu Hurvínku vrátil, a už tři měsíce téměř denně se čtyři hodiny věnuji kreslení vystřihovánky a budu mít tak tak hotový pojezd, pak následuje ještě nástavba včetně interiéru. A to mám k dispozici poměrně slušné podklady pro kreslení vystřihovánky. Ty jsi sám zde uvedl, že máš akorát snad tuto fotku a pídíš se po dalších podkladech, uvidíš sám, jak budeš postupovat dopředu, že budeš mít stále větší a větší problémy s kreslením, protože nemáš podklady z kterých by si vycházel. Jestli Ti mohu poradit, zatím to přeruš, zkus něco jednoduššího a sežeň si pro tu tramvaj více podkladů. Můžeš z toho udělat potom exklusivní model, který budou všichni obdivovat. Jde prostě o to, aby se takto náročná práce nestala zklamáním a neodradilo Tě to od takovýchto záměrů, které máš. Ta tramvaj je krásná, moderní a jako model by byla určitě pěkným kouskem ve vitríně s modely, byla by škoda takovýto projekt nedončit jen proto, že bylo něco uspěcháno. Jinak ti moc a moc fandím a držím palce, protože v dowolandu modelů moc není a každý takovýto model je zcela určitě vítanou možností pro modeláře obohatit svou sbírku o model nový a neotřelý. Takže asi tolik k Tvému modelu. Smile
domitea

PříspěvekZaslal: 18.3.2011 15:44 pá    Předmět: Citovat

Já jsem nic nenapsal, že mám jen tuto fotku. Stavím to kapku jiným způsobem. To co postavím teprve převádím na papír, sice to jde pomalu, ale jistě Very Happy
balu11

PříspěvekZaslal: 18.3.2011 20:43 pá    Předmět: Citovat

domitea napsal:
Já jsem nic nenapsal, že mám jen tuto fotku. Stavím to kapku jiným způsobem. To co postavím teprve převádím na papír, sice to jde pomalu, ale jistě Very Happy

Aha, tak to jsem asi špatně pochopil, omlouvám se, nu, nic to nemění na tom, že ti držím palce a přeji úspěch ať už v záměru tak i ve stavbě modelu. Very Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: