Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

OKI 27 (ČSD řada 358) / 1:87 / ZETKA / HOTOVO

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Honza S.

PříspěvekZaslal: 28.2.2011 19:00 po    Předmět: OKI 27 (ČSD řada 358) / 1:87 / ZETKA / HOTOVO Citovat

Když už jsem nakousl tento model v obecné diskuzi tak už ho rovnou šoupnu sem. Je to hodně špatně udělaný model, na kterém téměř nic nesedí u kterého se člověk nenudí a především vyvzteká. Kola jsou laserem pálené a z části napatlané barvami tamyia a z části temperou (protože červenou tamyiu tohoto odstínu jsem neměl). Každopádně to zatím vypadá takto:

Naposledy upravil Honza S. dne 11.3.2011 22:13 pá, celkově upraveno 3 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Honza S.

PříspěvekZaslal: 6.3.2011 19:51 ne    Předmět: Citovat

Tak jsem postoupil a pokusil jsem se udělat pohony. Vůbec netuším zda-li to mám správně, ale snad ano. Ještě pár papírových maličkostí a pustím se to drátkování. I když je se to asi nejspíš nepodobá moc reálu tak z lokomotivy mám radost Smile

moje slavné pohony:

Díky Valáškovi za tuto fotograii:
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 6.3.2011 20:02 ne    Předmět: Citovat

To náhodou ani zdaleka nevypadá tak tragicky, jak to líčíš. Hezká malá mašinka, IMO. Ty laserovaný kola jsou celkem sexy Wink
Honza S.

PříspěvekZaslal: 6.3.2011 22:18 ne    Předmět: Citovat

Díky:) je to moje první polská lokotka včetně pálených koleček, které se mi taky moc líbí. I když jsou barvený z části temperou a z části tamyiou.

PS: upravil jsem titulek
hank

Bydliště: přes víkend Doksy u Mácháče, v týdnu Litovel na Hané, občas celý svět :-)

PříspěvekZaslal: 6.3.2011 23:15 ne    Předmět: Citovat

Rozvod je "jako živý", vzájemná poloha jednotlivých částí na obou stranách i obou stran navzájem vypadá správně. Co ale nevidím - ta fotka není moc jasná - na pravé straně ti zřejmě chybí přední vedení pístu (nalevo ho máš, přední vedení šoupátek máš na obou stranách).

Titulek jsi upravil špatně, má být správně ČSD 358.0 (máš tam 538). Ta 0 za tečkou není kapric, Kryšpínovo značení parních lokomotiv odlišovalo konstrukční skupiny podobných lokomotiv právě tou číslicí za tečkou a bez ní není označení úplné.

Jinak dobré.

zdraví
hank
Honza S.

PříspěvekZaslal: 7.3.2011 22:07 po    Předmět: Citovat

Díky za upozornění v názvu, zřejmě jsem se překlepl. Jsme moc rád za to že to je tak jak má být Smile děkuji všem za pomoc.

Vedení pístu tam opravdu chybělo. Byla to jedna z posledních věcí které jsem ještě nedodělal. Dnes večer jsem dolepil poslední kousek papíru a začal jsem i trošku drátovat. Ještě bych chtěl poradit kam mám dát vpředu a vzadu cedulku s označením. Vzadu je to celkem zřejmé, ale vpředu vubec netuším. Fotky jsem se pokusil udělat ostřejší.

vojta80

PříspěvekZaslal: 7.3.2011 22:11 po    Předmět: Citovat

jj, vypadá to moc dobře, na to, jaký je to model... sám bych se do něj asi nepustil
hank

Bydliště: přes víkend Doksy u Mácháče, v týdnu Litovel na Hané, občas celý svět :-)

PříspěvekZaslal: 7.3.2011 22:41 po    Předmět: Citovat

Umístění řadové tabulky vpředu bylo různé - selsky řečeno "kam se vešla". Může být těsně nad nebo pod středním uzávěrem dýmnice tak, aby nepřekážela horním/dolním obrtlíkům, nebo může být na horní hraně dýmnice až nad dýmničními dveřmi nebo ještě výš na samostatném plechu vystrčeném až nad horní hranu dýmnice nebo naopak úplně dole na stojanu dýmnice nad schůdkem pro popeláře. Vzadu může být kdekoli na středové ose svislé části zadního čela uhláku. Fotky této lokomotivy s označením ČSD mi nejsou známy, takže nevím, ale vše z uvedeného se u lokomotiv ČSD vyskytovalo.

zdraví
hank
Kolda

PříspěvekZaslal: 7.3.2011 23:07 po    Předmět: Citovat

Ahoj, jestli můžu poradit, ještě by to chtělo začernit ten prostor pod dýmnicí. Z rubu toho odpružení nad předním běhounem. Vzniklo tam takové bílé místo. Jinak se ti daří skvěle Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmatER

PříspěvekZaslal: 8.3.2011 13:51 út    Předmět: Citovat

ad přední řadová tabulka - taky číslo mašiny nemuselo být na tabulce, ale nastříkané barvou na dveřích dýmnice. U kořistních lokomotiv ze začátku celkem běžné.

PříspěvekZaslal: 11.3.2011 22:12 pá    Předmět: Citovat

Hlásím HOTOVO!

Tak jsem to zvládl až do konce Smile je to sice hrozně upatlaný ale mám z mašinky radost... hlavně je to první polák kterého jsem kdy celého udělal. No však si ten slepenec prohlédněte.

Největší byl asi problém v tom že jsem nenašel doma vhodný drátek a po chvíli hledání jsem naradil na starý adapteré k něčemu... tak padl za vlast a odmotával jsem.

Největší a nejviditelnější chyba je mezera mezi kotlem a boudou. Vyřízl jsem to podle předlohy a dost jim to ujelo a to že mě ta mašinka stála ohledně návodu a nepřesností dost nervů, tak jsem to nenastavoval. Bude stát někde v temném místě, aby si toho nikdo nevšiml

hromadko.s

PříspěvekZaslal: 11.3.2011 22:39 pá    Předmět: Citovat

V tom měřítku se mi to docela líbí: kbybys ještě dodělal ty nýty, tak by to bylo docela povedený Smile
Kolda

PříspěvekZaslal: 13.3.2011 10:30 ne    Předmět: Citovat

Gratuluju k dokončení Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ApeX
Anonymní

PříspěvekZaslal: 13.3.2011 12:22 ne    Předmět: Citovat

že tam nic nesedí???tobě tam všecko sedí moc pěkné oproti měmu Very Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: