Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Srdečné pozdravy z Thajska

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Novinky na trhu / New models in the market
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JoK
Moderátor

PříspěvekZaslal: 11.3.2011 16:08 pá    Předmět: Srdečné pozdravy z Thajska Citovat

I když si nemyslím, že bych měl boty z kdovíjak toulavého telete, přesto jsem se rozhodl, že kousek letošní zimy strávím v příjemnějším prostředí než v péřové bundě. Nebudu rozebírat, které pohnutky mne odvály tisícekilometrů od rodné hroudy a rovnou se pustím do reportáže z cesty do Thajska.
Předně je nutno říct, že jsem si zjistil, že thajců je přes 50.000. To už je pěkná řad potenciálních lepičů. To není možný, že by tam neměli vystřihovánky. I s tímto odhodláním dopátrat se nějakého pěkného archivního kousku do sbírky jsem odlétal za teplem a sluníčkem.
Pátrání jsem vedl systematicky již při mezipřistání v Kataru na letitšti v Doze (Doha). V bezcelní zóně měly jen na krabicy od čokolád kindersurprice velké dioráma pro auta. No nebral jsem to Sad . Měli jsme tři neděle dovolené před sebou a to bych uchránit nezvlád.
V Bankoku to byla od samého okamžiku honička, takže zase dlouho nic. Až po návratu po čtrnáctidenním pobytu u moře opět do Bankoku byl konečně prostor pro intenzívnější pátrání. Začalo to ranní návštěvou Čínské čtvrti. Objevení jediného knihkupectví konečně přineslo kýžený plod. Bohužel nešlo ale o thajské produkty. Byl jsem rád ale i za čínské vystřihovánky pro děti a sešit s jednoduchými modýlky architektury a dopravních prostředků. Blok s vystřihovacími figurkami s vyměnitelnými oblečky je také pěkná pecka. Zlatým hřebem hrabošení byl objev sešitu se čtyřmi modely tanků - produkce Honkong rok 1979.

Cestou z knihkupectví jsme potkali řadu prodejen s prazvláštním artiklem, se sestavenými papírovými modely. Kdo se trošku vyznáte v tradičních čínských rituálních pohřebních obřadech už víte odkud vítr pofukuje.

Další setkání s vystřihovánkou nastalo při návštěvě jednoho z největších bankokských obchodních domů - Central world. Třetina obchoďáku nabízela japonské zboží včetně knih. Tentokrát bylo z čeho vybírat, bohužel nic japonského ale americká produkce. Např. sešit s papírovými "automaty". Taková hejblátka na kličku. zajímavější je malá kniha s CD kde jsou k vybarvení a pak k vytištění vystřihovánky různě složitých robotů. To je z Velké Británie a tištěné v Číně.
Další objevy přišli až ve městě Chiang Mai avzdáleném asi 700 km severně od Bankonku, kam jsme odjeli se ženou na svatební cestu.

Nedělní večerní trh přinsel své. Nejen, že jsme se fantasticky najedli ale v neuvěřitelné tlačenici a jsme objevili místního prodejce s rozloženými listy vytištěných vystřihovánek z a pár jich bylo i na ukázku slepených.

Cenu se mi podařilo uslouvat o 2/5 nižší oproti původní. Byl to malý zázrak na

toto narazit. Různých prodejců ten večer muselo být kolem 2 tisíc.

Vystřihovánky těžko identifikovat od kud pocházejí z kterého zdroje.
Někde byly popisky dílů japonsky někde thajsky a někde možná čínsky.

Druhý den jsem v jednom z místních second handů na knihy našel knihu s modelem Neviditelné university - je úplně nová a vyšla v přepočtu asi na 280 korun. Dojem z krásných úlovků zatím kalil pocit, že stále nemám žádnou původní thajskou vystřihovánku. Až v Tesku (ano i vThajsku mají své Tesko) - malém krámečku - jsem objevil na zadní straně sešitů s omalovánkami takové jednoduché vystřihovánky. Mám je!!!!
Nyní již mohu v klidu odjet do mrazu a studeného větru, do té krásné země uprostřed Evropy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Novinky na trhu / New models in the market Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: