Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Dioráma - Výstavba silnice / 1:300
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jiri.k

PříspěvekZaslal: 18.8.2006 19:39 pá    Předmět: Citovat

postavičky jsou a má je pan Gabriel jinak když teď vidím ten tvůj model tak jsem rád že jsem tam netahal tu svoji krajinku ale počkej příště Twisted Evil Exclamation
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Frantisek Sochor

PříspěvekZaslal: 18.8.2006 23:54 pá    Předmět: Citovat

Tý jó nebyl jsem na netu jeden den a můj odkaz shlédlo již na 350 zvědavých párů očí!!! Shocked Díky za zájem. Časem bych mohl přidat fotky ze stavby přehrady, která byla vidění minulý rok snad na všech papíráckých výstavách.

Jirko, prorhlížel jsem si tvůj minibox - Požár na sídlišti. Inspitroval ses děsivým požárem na pražském Chodově, nebo je to jen náhodná a čistě neúnmyslná schoda okolností?

Jěště k těm figurkám o kterých se tady strhla bouřlivá diskuse. Asi by bylo nejlepší použití figurek ze spieciálu stavebních strojů, kde se nalézají figurky v měřítku 1:32. Ale trochu mi dělá starosti vyřezávání rukou a nohou nebohých dělníků v měřítku 1:300. Myslím, že by všichni byli invalidé. Koupit od pana Gabriela vyřezávané figurky by také šlo, ale musely by se trochu nabarvit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jiri.k

PříspěvekZaslal: 22.8.2006 16:16 út    Předmět: Citovat

inspirace je ciste nahodna ale je pravda ze jsem tam par pajdulaku taky chtel pridat {cervene hasice modre cumily a cerne mrtvolky vypadle pod oknem} Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin Happy

PříspěvekZaslal: 23.8.2006 10:42 st    Předmět: Citovat

Tak to je opravdu krásný model.a je paráda jak se umístil,já zas mam rozpracovaný povrchový lom,jehož součástí bude i areal stavební firmy,bohužel,je to stále ve fázi příprav a rozhodně to nyvypadá tak dobře

"Bez charakteru a slušného chování se nelišíme od opic, proto to vypadá, jak to vypadá"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Frantisek Sochor

PříspěvekZaslal: 24.8.2006 19:10 čt    Předmět: Citovat

Dioráma lomu je velice zajímavé téma. I přes rozpracovanost, nomhl by jsi sem hodit pár obrázků, nebo to jsou jen myšlenky? Bylo by to určitě inspirující.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Happy

PříspěvekZaslal: 24.8.2006 19:29 čt    Předmět: Citovat

Dobrá,zatim se to má tak,že sem tam umístil tek rozkopanej kopec,natáhl koleje a vydláždil příjezdovou cestu.Na zbytku desky je umístěno autobusové nádraží a vozovna,hlavní silnice s tramvají a křižovatka Zákoutí,celé je to napojitelné na můj dosavadní komplex(foto vedle).Zkusim si pučit foťák a nafotit,ale předem prosím o trpělivost

"Bez charakteru a slušného chování se nelišíme od opic, proto to vypadá, jak to vypadá"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
VZadak

PříspěvekZaslal: 21.9.2006 17:43 čt    Předmět: VZadak Citovat

Dobrý den, těší mne že stavba silnice se objevuje i v kolejištích. Je to pěkný nápad. Mne toto téma velice zajímá a snad již letos budu v tomto oboru i vysokoškolsky vzdělán. Navíc když se doplní pěknými miniboxy Wink (Některé jsem totiž dělal také já) tak jak je vidno může být výsledek velice zajímavý. Uvítám další fotky a případné rozšíření díla. Mějte se.
VZadak

PříspěvekZaslal: 23.9.2006 13:01 so    Předmět: VZadak Citovat

Dobrý den,
tvořím sérii modelů Pokládka živic což si myslím že by mohlo autora zajímat. Již je hotov sklápěcí MAN a kreslím finišer. Hezký den

Poz. Vše na www.minibox.webz.cz
Frantisek Sochor

PříspěvekZaslal: 5.10.2006 13:09 čt    Předmět: Re: VZadak Citovat

Modely stavebních strojů se mi velice hodily. Vhodně doplnily stroje CAT od Milana Weinera. Například jeřáb na podvozku T148 byl v době stavby jediný ke stažení. V plánu jsem měl ješte udělat navazující dioráma se stavbou tunelu. Tak uvidíme co se z toho vyklube. Very Happy

Díky za nabídku!!.
V době tvorby miniboxu jsem se právě scháněl po finišeru, ale nebyl k mání. Bylo už málo času, abych se pustil sám do jeho tvorby. Po uveřejnění si ho do diorámatu určtě přidám.

Napiš co by jsi konkrétně uvítal za obrázek. Není problém ho vyfotit a umístit na fórum.
Study

PříspěvekZaslal: 13.4.2007 19:16 pá    Předmět: Citovat

Na kolik procent se kopíruje, pokud je potřeba převést měřítko z 1:100 na 1:300? Na 33.3%? No jo, budoucí středoškolák... Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Frantisek Sochor

PříspěvekZaslal: 13.4.2007 19:30 pá    Předmět: Citovat

Study napsal:
Na kolik procent se kopíruje, pokud je potřeba převést měřítko z 1:100 na 1:300? Na 33.3%? No jo, budoucí středoškolák... Embarassed

Mělo by to být opravdu 33,3%.
VZadak

PříspěvekZaslal: 25.8.2007 11:17 so    Předmět: Výstavba silnice 1:100 Citovat

Hezký den,dokončil jsem malou výzdobu do kanceláře a toto vlákno mi přijde vhodné pro umístění několika fotek. Stroje budou po několika úpravách ke stažení na webu www.z-modely.wz.cz
Tento malinký kousek znázorňuje stavbu zemního tělesa v místě propustku.Snad se to bude někomu líbit.

Stroje nesou značku Stavostroj a T170.
Lukáš

PříspěvekZaslal: 26.8.2007 7:38 ne    Předmět: Citovat

Jasně že se líbí. A to miniboxy už pár let nelepím.. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VZadak

PříspěvekZaslal: 26.8.2007 18:39 ne    Předmět: Citovat

To já taky nelepil,ale po startu webu www.minibox.webz.cz jsem zase začal.Ono vytvářet velké propracované modely je záležitost na delší dobu a takovýto model 1:100 je za pár hodin a má také své nezaměnitelné kouzlo.Dají se totiž z nich vytvářet diorámata - sady různých městských celků či "akčních" situací.Některé kousky dosahují propracovanosti na hranici lepitelnosti,ale výsledek je krásný.
Rada vacatko

PříspěvekZaslal: 6.3.2011 9:56 ne    Předmět: Citovat

pěkné františku
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

Přejdi na: