Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Lotus Super Seven / 1:100 / abc

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika / Small vehicles, cars
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
B@F

PříspěvekZaslal: 29.11.2009 16:18 ne    Předmět: Lotus Super Seven / 1:100 / abc Citovat

Malé milé autíčko ze série Rally abc od pana Richarda V. Relativně jednoduchý modýlek na necelou jednu stránku jsem si z měřítka 1:43 zmenšil na 1:100, aby mi lépe zapadl do nadějně se rozjíždějící sbírky. Sekci HMDT (Hodně Malá Dopravní Technika) jsem tu nikde nenašel, tak jsem ho hodil sem - doufám, že to nevadí Very Happy .

Jelikož jsem závislák, který se bez své denní dávky tuningu prostě neobejde, zasklil jsem přední sklo fólií, řadicí páku jsem vyrobil z drátku s kapkou lepidla na konci a volant je také nový: kroužek z měděného drátku, vnitřní trojramenná růžice z papíru a osa z dalšího drátku, vše slepeno vteřiňákem a natřeno černou lihovkou. Další úpravy spočívaly v eliminaci zhruba poloviny všech chlopní a slepení kol obvyklou metodou smotaných proužků. Kola jsou na drátěných osách a samozřejmě otočná. U zadních je potřeba dát si pozor na to, aby nedrhla o blatníky - moc velkou vůli nemají. To, jak na první fotce levé přední kolo visí ve vzduchu, je naštěstí způsobeno křivostí té krabičky od sirek, ne vrtulovitostí podvozku.

Uznávám, že retuš fixami má k dokonalosti daleko, ale když si představím, jak díly 1x2 mm opatlávám štětcem, jímá mě hrůza. A byla to oddychová slepovánka a ne soutěžní model, tak co Smile .
Martin Happy

PříspěvekZaslal: 25.2.2011 0:38 pá    Předmět: Citovat

Já zkoušel zmenšit Antonického na 1:72. Docela se to dá, i když je to o strach, že člověk nějakej dílek ztratí

"Bez charakteru a slušného chování se nelišíme od opic, proto to vypadá, jak to vypadá"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika / Small vehicles, cars Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: