Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tatra 813 ETT / V.Jančata, spidamodels / 1:32

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika - sport & Dakar / Racing trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
shadow750

PříspěvekZaslal: 12.2.2011 18:00 so    Předmět: Tatra 813 ETT / V.Jančata, spidamodels / 1:32 Citovat

Zdravím všechny, našel jsem vaše stránky na netu a nestačil jsem se divit jak perfektně se dají postavit papírové modely, tímto smekám klobouk a obdivuji vaše modely.
Díky vám jsem si vzpoměl na mých dvanáct let kdy jsem stavěl modely z ABC a hodně mě to bavilo, ovšem kvalita byla o ničem, nebavilo mě číst návody, nepodlepoval jsem a retuš byla taky o ničem pak mě chytla puberta a na lepení jsem si už ani nevzpoměl.
Teť po jednadvaceti letech jsem pohledem na vaše modely dostal strašnou chuť si zase něco slepit.Tady jsem si něco přečet o stavbě modelu a Na Spidyho stránkách jsem si stáhnul Tatru 813 extreme truck trial, no a pustil se do toho.
Koupil jsem si skalpel a zjistil že je to daleko lepší než stříhat, ještě musím koupit podložku a kružítko
Začátek šel docela dobře i když jsem se dopustil pár chyb a podvozek není uplně přesně vycentrován, z retuší to je horší budu muset koupit něaké jiné byrvy než mám, nemůžu nebo asi neumím namíchat potřebný odstín. Pomohli mi vaše příspěvky s návodem jak udělat kola je to mnohem lepší než lepit na chlopně i když ještě musím udělat vzorek kol zatím jsem je jen načernil. Ale přišla zrada kompletně jsem zmrvil kabinu nedokázal jsem tam dobře nalepit folii tak se mi to pokroutilo a ta retuš je taky špatná. Dle vašeho návodu jsem folii zkoušel nalepit na oboustranou pásku ale nešlo mi to, jsou tam jen milimetrové rantly kde nalepit pásku a to mi nešlo, ale možná je chyba že jsem první slepil kabinu a pak se pokoušel vlepit folii zevnitř ze čtyř stran, jak to děláte vy? No nakonec jsem to zvlád, ale na úkor špatné kvality, však posuďte sami. Vložím obrázky, ale musím zjistit jak se tady dávají.
Vím že se z vašima modely nemůžu ani rovnat, ale nevzdávám se, začlo mě to bavit a mám vplánu zapracovat na kvalitě
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
shadow750

PříspěvekZaslal: 12.2.2011 18:35 so    Předmět: Citovat

Příspěvek upraven. moderátor Zrzek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
zrzek
Moderátor

PříspěvekZaslal: 12.2.2011 20:24 so    Předmět: Citovat

Vítej mezi námi. Koupil jsi skalpel, plánuješ podložku, kružítko, barvy....... Věř, že pokud Tě to chytí, tak nezůstane pouze u toho. Laughing Laughing Laughing

Malý postřeh - když pořizuješ fotografie, tak zkus zvolit jednobarevné pozadí a pohraj si nasvícením modelu. Sebelépe postavený model dokáže docela dost srazit nešikovná fotografie.

Držím Ti palce a nashledanou u dalších modelů.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
shadow750

PříspěvekZaslal: 13.2.2011 10:20 ne    Předmět: Citovat

Díky, příští model nafotím líp
Filip M.

PříspěvekZaslal: 13.2.2011 13:20 ne    Předmět: Citovat

Čau, vítej mezi námi.
Je mi sice 14, stavím 5 let, ale za tu dobu jsem se dost naučil. Já tedy vždy díl vystřihnu a na rub nalepím lepící pásku (dávám pozor abych páskou případně nepolepil chlopně) a pak díl vyříznu se všemi otvory. Na rub dílu, který zkompletuji, si nalepím kousek folie (překreslený díl, bez chlopní). Snad to jde nějak pochopit, možná by to chtělo ještě zkoušet. A folii taky ohýbej. Na předním skle se mi zdá, že jsi ji nenařízl.
Držím palce do dalších modelů a tvůj model je dost dobrý (a nadstandardní Shocked ) začátek po 21 letech. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
shadow750

PříspěvekZaslal: 13.2.2011 19:49 ne    Předmět: Citovat

Super, díky za radu, tak to půjde určitě líp. Folii jsem narouboval než jsem ji ohnul. Chyba byla že tam není ta páska a jak jsem dal lepidlo tak se mi to celé zvlnilo
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika - sport & Dakar / Racing trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: