Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ABC č. 2/56 -dioráma Irák 1991-Abrams a T-72,atlasy veteránů
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> ABC
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zdene

PříspěvekZaslal: 23.1.2011 15:35 ne    Předmět: Citovat

Třeba za to uveřejnění platili oni... Confused

Jak vidno, další ABC koupím, až tam bude model Yetiho, do té doby dost ušetřím. Cool

TATRA 148 CAS 32 PMHT 008 100% hotovo Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa

PříspěvekZaslal: 23.1.2011 17:38 ne    Předmět: Citovat

Ty atlasy nic moc - jako což o to obrázek je to hezký, přeci jenom ale dnes jsou lidi namlsanější a co si budeme nalhávat dokážou barevné provední udělat trochu lépe (různé stínovaní atd.). A taky by asi bylo lepší kdyby byly natočeny třeba předobočně a ne jen z boku. Jako co mi chybí tak to jsou ty malé atlasy (tuším na jedné straně 8-10 kartiček, vzadu pak popis a byly různé - tanky, F1, rostliny, zvířata ...) dosti dobré pak byly ty dvoustránky věnované technice (lokomotivy, auta, vojenská technika ...) kdy na jedné straně byly několika stranné pohledy a vzadu pak text plus nějaká ta fotka nebo i nákres - pravda bylo to dosti stručné ale pro uvedení do problematiky dobré jakož i jistá encyklopedie. Tyto kdyby se vrátili byl bych nad míru spokojen (ano byly tam chyby, ale ty se vyskytnou i v odborných recenzovaných publikacích a časopisech). Ale ty autíčka fakt nepochopím a to minimálně ještě jedno je oříznuté!!
Listy

PříspěvekZaslal: 23.1.2011 23:19 ne    Předmět: Citovat

Možná stále zapomínáme komu ( jaké věkové skupině ) je ABC primárně určeno. Tak nějak se pokouším představit sám sebe ve věku rajských 7 let: Jů, tady jsou na skladání docela jednoduchý starý bugatky Shocked ! Tak rychle, tady střihnout, takhle složit, tohle by mělo být vevnitř, ale ono to drží i bez toho .... Jé hele, mami, ono to dokonce stojí Exclamation Teda tohle o něco hůř, ale nevadí Embarassed A mají vyjít další, budu mít celou sbírku starých aut Exclamation "
( a za měsíc: " hele mami, vyšli další veteráni! Kde jsou ty první dva ..? Cože, vyhodila.. Confused ? No to je fuk, mě teď stejně zajímaj spíš transformeři ..." ) Asi tak Cool

Jinak, za návrat kartičkových atlasů a monografií se vřele přimlouvám. Se slzou v oku vzpomínám na časy, kdy nebylo co lepit ( ano, milé děti a majitelé několikatunových archívů, i takové doby bývávaly ) a tak jsem tyto třípohledové výkresy rozstříhal, podlepil a slípnul z nich nejeden sice placatý ale přece jen fešný 3D model Exclamation Cool
pipiroha

PříspěvekZaslal: 24.1.2011 10:47 po    Předmět: Citovat

Tak se nám to pěkně rozvinulo. Laughing Laughing

Hotovo: VV 100, Zetor 7745, Citroen Jumpy 3x
Ve stavbě: The Brilliant Spider, Březina
Feri

PříspěvekZaslal: 24.1.2011 11:07 po    Předmět: Citovat

Standa napsal:
Ty atlasy nic moc ...
Tak si založ vlastní časopis a uváděj tam modely podle chuti Smile třeba tu pak bude pořádný časopis pro nás patlaly Smile

Pozn. Standy F. - příspěvek jsem zkrátil o zbytečně dlouhou citaci Standy (to nejsem já Cool)
Tomys
Moderátor

PříspěvekZaslal: 24.1.2011 13:29 po    Předmět: Citovat

Feri, nějak tě nechápu. Standa napsal jen svůj názor a podobný tu mà většina přispěvatelů. Lepší než takové rýpnutí by byl tvůj pohled na atlasy.
Listy, hned jak budu doma udělam jednoduchý test pro ověření tvého nazoru ( a myslím Že máš pravdu, Já se nechal unést. ) a podstrčim smikajdu juniorovi.
Feri

PříspěvekZaslal: 24.1.2011 13:57 po    Předmět: Citovat

Skutečně se jednalo o rýpnutí s úmyslem že se třeba někdo chytí a na trhu se objeví nový časopis. jinak k těm atlasům : takzvané 3D atlasy mi připadají jako nesmysl kresby jsou více či méně povedené ale hlavně zabírají spoustu místa a je to jen kartička jestli ABC chce vydávat atlasy tak ať to dělá jako dřív kdy byly pěkně placaté a nezabírali tolik místa.
JoK
Moderátor

PříspěvekZaslal: 24.1.2011 14:56 po    Předmět: RV-eterány Citovat

Nemám slov. A to jsem byl u samotného zrodu nápadu na novou sérii "stupidně" jednoduchých vystřihovánek pro čtenáře abc. A možná to byl právě můj nápad. A je to skoro rok a tehdy na schůzce u RV těch nápadů padalo opravdu mnoho (např. Hvězda). Pravdou je, že výsledek je takový jaký je. Nechci to komentovat ale RV z toho také nebyl dvakrát vodvařenej. Spíš mu to zabíralo čas na jiné věci.
Ale jinak. Fakt je to určený začínajícím začátečníkům. Nic jednodužšího už snad proboha nemůže existovat. Kdyby někdo chtěl pochybovat, že to není 3D model, ať si vyhledá příslušné heslo v JoKově encyklopedii vystřihovánek. Kdo ji nemá, ať si počká na podzimní dotisk.
hopi
Anonymní

PříspěvekZaslal: 24.1.2011 17:48 po    Předmět: Citovat

Ve své podstatě je i arch papíru 3D model. Jen to už vypadá trapně když se všude cpe 3D. Mně osobně se na tom nejmíň líbí ta kresba. Netroufám si tvrdit, že pan Vyškovský neumí malovat, ale nelíbí se mi to.
PavelP

PříspěvekZaslal: 25.1.2011 18:17 út    Předmět: Re: RV-eterány Citovat

JoK napsal:
.....ať si vyhledá příslušné heslo v JoKově encyklopedii vystřihovánek. Kdo ji nemá, ať si počká na podzimní dotisk.

Shocked Tou enciklopedií se myslí jaká publikace ? Tu jsou jen dvě varianty.

a) Sedím si na vedení a nepochopil jsem. Crying or Very sad
b) Něco mi uniklo. Confused

Vrhne někdo světlo do mé temnoty ?
Standa F.
Administrátor

PříspěvekZaslal: 25.1.2011 19:11 út    Předmět: Citovat

Klid, Pavle, nic Ti neuniklo, platí varianta:

c) JoK Pepy Džouka, alébrž džouk Pepy JoKa. To je takový ten specifický diskusofórovský humor, víš. Papíráci jím hýří.

Ale nepřidáním smajlíku ke svému sdělení mohl Pepa způsobit masový úhyn ústřic v Karibiku nebo i jiná nedorozumění, to rozhodně!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> ABC Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

Přejdi na: