Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ABC č. 25-26/55 - Letohrádek Hvězda, polní nemocnice,Arktida

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> ABC
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samo

PříspěvekZaslal: 9.12.2010 20:08 čt    Předmět: ABC č. 25-26/55 - Letohrádek Hvězda, polní nemocnice,Arktida Citovat

Na stánkoch od 7. 12. 2010

Témou čísla je topenie ľadovcov. Aké následky môže mať pre ľadové medvede a ostatné živočíšstvo arktickej a antarktickej oblasti, ale aj pre celý svet? S témou čísla súvisí aj plagát.

ABC si posvietilo na nový typ vrtuľníka Sikorski X2, ktorý kombinuje prednosti lietadla a klasického vrtuľníka.

Dvojstránka je venovaná aj darčeku tohto dvojčísla - westernovej PC hre Call of Juarez.

Prečítame si aj o bitke na Bílé hoře, ktorá sa, mimochodom, odohrala v blízkosti letohrádku Hvězda.

Spoznáme majstrov kanadských žartíkov - novozélandské papagáje kea, pre ktoré nič nie je nemožné.

ABC predstaví najvážnejších konkurentov iPad-u a porovná ich s týmto drahým hitom.

Dozvieme sa niečo o konci slobodných Indiánov v Severnej Amerike, o mladých konštruktéroch robotov, supervulkánoch, planétach a kométach na Vianočnej oblohe, ale aj o obyčajnom zvere, ako je... kapor Wink .

-------------------------------------------------------------------------------------

V tomto dvojčísle máme ale hlavne väčšiu porciu vystrihovačiek, ako obvykle, tak sa na ne poďme pozrieť:

Letohrádek Hvězda
Mierka: 1:250
Autor: Richard Vyškovský
Rozsah: 4 strany

Pán Vyškovský stvoril model letohrádku v neobvyklej mierke 1:250 pri príležitosti 455. výročia položenia základného kameňa tejto stavby. Spracovanie je v obvyklej kvalite, aj keď pár detailov je nedotiahnutých...

Polní nemocnice, dokončenie série
Mierka: 1:250
Autor: Roland Havran a Michal Tichý
Rozsah: 2 strany

Arktida - Na lovu s ledními medvědy
Mierka: neuvedená
Autor: Josef Fraško
Rozsah: 2 strany

Ďalší model s tématikou zvierat priamo v ich biotope, menej náročných modelárov určite poteší.

------------------------------------------------------------------------------------

V budúcom čísle nás čaká:
Bitevník ALIGATOR zo série Osídlení Marsu
Kobra zo série Minizvěř

Galéria
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mikuláš

PříspěvekZaslal: 11.12.2010 21:25 so    Předmět: Re: ABC č. 25-26/55 - Letohrádek Hvězda, Polní nemocnice,Ark Citovat

samo napsal:
Pán Vyškovský stvoril model letohrádku v neobvyklej mierke 1:250 pri príležitosti 455. výročia položenia základného kameňa tejto stavby. Spracovanie je v obvyklej kvalite, aj keď pár detailov je nedotiahnutých...

Já myslím, že na to měřítko je to zpracované slušně. Taková milá (před)vánoční Hvězda... Jen mne zarazil tvar pravé části oblouku vstupní brány, ale celkový vzhled ta malá chybka snad nebude rušit.

Co se týče výročí, řekl bych, že by to mohlo být zároveň i 390 let od bitvy na Bílé hoře (listopad 1620).
samo

PříspěvekZaslal: 11.12.2010 22:11 so    Předmět: Citovat

Tiež som mal na mysli ten zvláštne nakreslený oblúk Wink . Ešte je vo vystrihovačke duplicitne diel č. 41, ale to nemá dosah na výsledný model.
Inak mne osobne ešte trochu vadia okenice, ktoré z rubu nie sú potlačené, ale to by zas model musel prekročiť pravdepodobne vyhradené miesto - 4 strany Confused . V každom prípade na vek pána architekta je to zas jeden veľmi podarený projekt Cool .

Galéria
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Modrasek

PříspěvekZaslal: 13.12.2010 16:37 po    Předmět: Citovat

Zdravím! Toto fórum sleduji už dost dlouho ,ale teprve teď jsem se odhodlal k příspěvku.
K modelu: Model se mi líbí, ale na první pohled se mi něco na kresbě nezdálo. Vždy jsem u p. Vyškovského obdivoval jak využíva daný počet stran. Tento model se mi zdá nakreslen oněco "vzdušněji". Ale jsem za něj moc rád , protože se v abc žádný takový model dlouho neobjevil.
ABC se za poslední půlrok dost změnilo a podle mě k lepšímu , ale příde mi moc přeplácané a přebarvené jestli to tak můžu říct.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomáš B.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 22.12.2010 13:00 st    Předmět: Citovat

Po hodně dlouhé době jsem si včera koupil ABC, abych měl model letohrádku. Při otevření časopisu jsem se nestačil divit, papír takový zvlášní, text psaný děsně velkými písmeny a nadpisy takové, že jsem je někdy napoprvé ani napodruhé nedokázal přečíst správně. Ke všemu ještě všechno barevné tak moc, že nejde odlišit článek od reklam (ty byly strakaté už před několika lety, ale články byly střídmější, tak to šlo dobře rozeznat). No nebudu se dále zaobírat obsahem, model je pěkný a kvůli němu jsem to kupoval. Ještě jedna otázka, ta cena 55 Kč je běžná, nebo je to kvůli dvojčísla?
pipiroha

PříspěvekZaslal: 22.12.2010 16:47 st    Předmět: Citovat

Ta cena není běžná...Vyšší cena je asi proto že je to vánoční číslo s PC hrou. Wink I minulý rok to tak bylo pokud si dobře pamatuju Laughing

Hotovo: VV 100, Zetor 7745, Citroen Jumpy 3x
Ve stavbě: The Brilliant Spider, Březina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> ABC Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: